KATEGORIA » Ogłoszenia duszpasterskie «

Ogłoszenia duszpasterskie 25.6.2017

Ogłoszenia duszpasterskie 25.6.-2.7.2017

Jak miłe przybytki nam dał Wszechmocny i dobry nasz Bóg, Że sam w nich zamieszkał, wszak chciał Wieczności zostawić nam próg.

Dziś dziękujemy Bogu za dar poświęcenia naszego kościoła. Wspominamy dobrodziejów i jego budowniczych. Dziś również przypada rocznica święceń kapłańskich ojców Lotara i Rocha oraz podziękowanie o. Rochowi za pracę duszpasterską w Gliwicach. Po mszy św. o godz. 11:30 Biesiada Rodzinna w ogrodzie klasztornym z poczęstunkiem i wieloma atrakcjami z racji obchodów odpustowych parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnego biesiadowania, które zakończymy o godz. 17:00 nabożeństwem ku czci Serca Pana Jezusa. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. O godz. 18:30 spotkanie Bractwa Pisma św. czytaj wiecej »

Ogłoszenia duszpasterskie 18.6.2017

Ogłoszenia duszpasterskie 18-25.6.2017

Bóg jest łaskawy dla swoich czcicieli.

Dziś z racji Roku św. Brata Alberta gościmy relikwie Świętego Patrona przywiezione przez siostry Albertynki z Krakowa. Dziękujemy za ich obecność i za świadectwo ich życia zakonnego. O godz. 18:30 spotkanie Bractwa Pisma św.

Nabożeństwa czerwcowe w oktawie Bożego Ciała do czwartku włącznie z procesją Eucharystyczną wokół kościoła. czytaj wiecej »

Ogłoszenia duszpasterskie 11.6.2017

Ogłoszenia duszpasterskie 11-18.6.2017

Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i udzielanie się Ducha Świętego niech będzie z nami wszystkimi.

Dziś uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. O godz. 15:00 msza św. dla FZŚ, RMF i sympatyków duchowości franciszkańskiej. Jeszcze tylko dziś można podpisać się pod obywatelskim projektem dotyczącym dofinansowania placu zabaw przy ul. Franciszkańskiej 5. Formularze wyłożone pod chórem. Dziękujemy tym, którzy to uczynili. O godz. 18:30 spotkanie Bractwa Pisma św.

Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, w soboty i niedziele o godz. 17:00. czytaj wiecej »

Ogłoszenia duszpasterskie 4.6.2017

Ogłoszenia duszpasterskie 4-11.6.2017

Wszyscyśmy w jednym Duchu zostali ochrzczeni, aby stanowić jedno ciało.

Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca Okres Wielkanocny i dzień Pierwszej Komunii Świętej w parafii. Z racji święta dziękczynienia przed kościołem ogólnopolska zbiórka na świątynię Opatrzności Bożej. Zachęcamy do podpisania się pod obywatelskim projektem dotyczącym dofinansowania placu zabaw przy ul. Franciszkańskiej 5. Formularze wyłożone pod chórem. O godz. 18:30 spotkanie Bractwa Pisma św. czytaj wiecej »