KATEGORIA » Ogłoszenia duszpasterskie «

Ogłoszenia duszpasterskie 5.07.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 5-12.07.2020

Pan jest dobry dla wszystkich a Jego miłosierdzie nad wszystkim, co stworzył.

Dziś gościmy współautora książki pt. „W obronie krzyża. Protest w Gliwicach w 1960 roku”. Ten książkowy dokument ukazał się staraniem Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach i Muzeum w Gliwicach. Dnia 24. czerwca minęła 60. rocznica od tamtych wydarzeń. Po wysłuchaniu prelekcji autora po zakończeniu mszy św. będzie okazja do jej nabycia. Cena 30 zł.

Ponaglamy zachęcenie do Parafian, by powrócić do udziału w Eucharystii w kościele. czytaj wiecej »

Ogłoszenia duszpasterskie 28.06.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 28.06-5.07.2020

Błogosławiony lud, który umie się cieszyć Twym imieniem, wywyższa ich Twoja sprawiedliwość.

Dziś kolekta przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. Dziś dzień wyborów Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – biorąc odpowiedzialność za przyszłość naszej Ojczyzny weźmy udział w wyborach.

Zachęcamy Parafian do udziału w Eucharystii w kościele. Nie zaniedbujmy spotkań z Jezusem zwłaszcza w rozpoczynającym się okresie wakacyjnym. czytaj wiecej »

Ogłoszenia duszpasterskie 21.06.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 21-28.06.2020

Świątynia jest to miejsce, o którym powiedziałeś: „Tam będzie moje imię”, tak aby wysłuchać modlitwę, którą zanosi Twój sługa na tym miejscu.

Dziś przypada uroczystość 11. rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Witamy w naszej wspólnocie o. Waldemara Polczyka, który przybył do nas z posługą Słowa Bożego. Bądźmy wdzięczni za dar naszego kościoła. Niech będzie dla nas wszystkim ważnym miejscem, w którym możemy spotkać się z Bogiem. Modlimy się dzisiaj szczególnie za wszystkich budowniczych, dobrodziejów i biorących na siebie odpowiedzialność za ten Dom Boży, który niech się stanie dla wszystkich Bramą Nieba. Dziś zbiórka do puszek na witraże. czytaj wiecej »

Ogłoszenia duszpasterskie 14.06.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 14-21.06.2020

Jeśli pilnie słuchać będziecie głosu mego i strzec mojego przymierza, będziecie szczególną moją własnością pośród wszystkich narodów, mówi Pan.

Dziś o godz. 11:30 msza św. z udziałem członków FZŚ i RMF.

Przypominamy, że od 7. czerwca zniesiona została ogólna dyspensa od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej mszy św. Biskup Gliwicki udziela dyspensy osobom starszym, chorym i czującym lęk przed zarażeniem. Gorąco zachęcamy wszystkich Parafian do powrotu, by razem na nowo tworzyć wspólnotę Kościoła zgromadzoną wokół Eucharystii. czytaj wiecej »