Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 11.11-18.11.2012

Wyraz ojczyzna łączy się z pojęciem i rzeczywistością ojca. Ojczyzna to jest poniekąd to samo co ojcowizna, czyli zasób dóbr, które otrzymaliśmy w dziedzictwie po ojcach: ziemia, terytorium, ale jeszcze bardziej wartości i treści duchowe, składające się na kulturę narodu (Jan Paweł II).

W dniu dzisiejszym przypada święto narodowe. 94 lata temu po 123. latach niewoli nasza Ojczyzna odzyskała Niepodległość. Dziś obchodzimy również Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – przed kościołem zbiórka do puszek dla Kościoła w Egipcie.

O godz. 15:00 msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. O godz. 17:00 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

Spotkania dla katechumenów w tym tygodniu: trzeci rok w czwartek 15 listopada o godz. 18:30.

W czwartek o godz. 17:30 msza św. szkolna. Obecność dzieci i młodzieży gimnazjalnej obowiązkowa – prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom tego terminu.

W piątek o godz. 18:00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę o godz. 6:30 śpiewamy Godzinki o NMP, a po mszy św. wieczornej nabożeństwo maryjne zapraszamy.

Zachęcamy i zapraszamy chłopców do grupy ministrantów a dziewczęta do grupy Dzieci Maryi. Spotkania dla nich w każdą sobotę: Marianki o godz. 10:00, ministranci o godz. 11:00.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie i do Wadowic. Pielgrzymka odbędzie się w najbliższą sobotę 17. listopada. Wyjazd o 6:00, koszt 35.00 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Zapraszamy do udziału.

W dzisiejszym numerze Gazetki Parafialnej o organizacji Kościół w Potrzebie, a o akcji prowadzonej przez Muzeum Śląskie. W Gościu Niedzielnym o katastrofie smoleńskiej, o otrzęsinach w liceum salezjańskim i innych narodowych biedach bez emocji oraz o Hilarym Bellocu angielskim historyku, poecie, autorze książek, który przepowiedział, iż Europa wyrzekająca się wiary upadnie, a także wiele innych ciekawych artykułów – czasopisma do nabycia przed kościołem – zachęcamy do lektury.

Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za modlitwy, ofiary i kwiaty i życzymy błogosławionej niedzieli i radośnie przeżytego święta narodowego.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.