Ogłoszenia duszpasterskie 19-26.03.2023

Postępujcie jak dzieci światłości. Owocem bowiem światłości jest wszelka prawość i sprawiedliwość, i prawda.

Dziś zbiórka do puszek na nasze inwestycje. Pod chórem do nabycia są świąteczne świece Caritas w cenie duża 13 zł i mała 7 zł. O godz. 16:45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W Wielkim Poście od poniedziałku do piątku dodatkowa msza św. o godz. 9:00.

W poniedziałek liturgiczny obchód uroczystości św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. O godz. 18:00 Krąg Biblijny.

W środę o godz. 7:00 msza św. szkolna.

W czwartek po mszy św. wieczornej do godz. 19:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. O godz. 19:30 nabożeństwo drogi krzyżowej i adoracja krzyża ze śpiewami z Taizé. Serdecznie zapraszamy młodzież, studentów i wszystkich chętnych z całego dekanatu Gliwice-Sośnica. Gościem będzie brat Maciej z Taizé. Po modlitwie spotkanie z bratem w salkach przy herbacie. Ci, którzy mieli okazje być w Taizé proszeni są o przyniesienie ze sobą fotografii z wizyty na tym miejscu modlitwy.

W piątek Droga Krzyżowa po mszy św. o godz. 9:00 oraz o godz. 18:00. W tym dniu odbędzie się również Droga Krzyżowa ulicami miasta. Początek o godz. 19:00 przy naszym kościele, zakończenie przy kościele Chrystusa Króla. Serdecznie zapraszamy do modlitwy. Uwaga rodzicie i dzieci komunijne. W piątek odbiór strojów i dewocjonaliów komunijnych. O godz. 17:00 dzieci z nazwiskami na litery A-K, 17:50 dzieci z nazwiskami na litery L-W. Przy odbiorze druga część opłaty za strój i ostatni termin do złożenia dokumentów i opłat.

W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. O godz. 6:30 Godzinki ku czci Matki Bożej. Z racji Dnia Świętości Życia podczas mszy św. o godz. 7:00 podjąć będzie można adopcję dziecka poczętego.

W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Janusz Gorczyca, proboszcz parafii św. Maurycego we Wrocławiu. Plan rekolekcji w dzisiejszej Gazetce Parafialnej i wywieszony w gablocie.

Do skarbony pod chórem złożyć można ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu i dziękujemy za ofiary już złożone.

Polecamy Gazetkę Parafialną.

Jezus przyszedł na świat, aby dać świadectwo prawdzie, kto jest z prawdy, słucha Jego głosu i żyje Jego nauką. Żyjmy zatem jak dzieci światłości.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.