Ogłoszenia duszpasterskie 10-17.12.2023

Drogę Panu przygotujcie na pustyni, wyrównajcie na pustkowiu gościniec dla naszego Boga! Wtedy się chwała Pańska objawi, razem ją każdy człowiek zobaczy.

Dziś modlitwa i ogólnopolska ofiara składana do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. O godz. 17:00 Nieszpory Adwentowe. Dziękujemy za udział w konkursie na najpiękniejszy lampion i za oddane głosy. Wyniki na naszej stronie internetowej.

Roraty w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6:30. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Od poniedziałku do piątku po roratach dzieci i młodzież zapraszamy na śniadania adwentowe. Z serca dziękujemy za ofiarowane produkty do śniadań oraz ofiary złożone na ten cel.

W środę dla kandydatów do bierzmowania pierwszego i drugiego roku o godz. 17:30 msza św. a następnie katecheza.

W czwartek po mszy św. wieczornej do godz. 19:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. O godz. 18:00 w salkach spotkanie dla młodzieży.

W piątek o godz. 17:30 msza św. a następnie spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. Proszę o pilne uregulowanie dokumentacji i opłaty komunijnej.

W sobotę po Roratach Godzinki ku czci Matki Bożej. Od godz. 8:00 przedświąteczne odwiedziny chorych.

Informujemy, że z racji jubileuszu 800-lecia pierwszej szopki betlejemskiej wykonanej przez św. Franciszka w Greccio w 1223 roku w dniach od 8.12.2023 r. do dnia 2.02.2024 r. w naszym kościele zyskać można odpust zupełny. Warunki to intencja zyskania odpustu, wykluczenia przywiązania do grzechu, stan łaski uświecającej i modlitwa w intencjach Ojca św.

Zapraszamy młodzież od siódmej klasy na Ewangeliczne Rozliczenie organizowane na Górze św. Anny w dniach 28.12-1.01. To forma rekolekcji połączonych z warsztatami rozwijającymi zdolności i z zabawą sylwestrowa do białego rana. Koszt 250 zł. Zapisy u duszpasterzy. Szczegóły na plakacie i na fb.

Pod chórem do nabycia są opłatki wigilijne oraz świece Caritas wigilijnego dzieła pomocy dzieciom w cenie 15 zł duża i 7 zł mała.

Do skarbony pod chórem złożyć można ofiarę na choinki i kwiaty do stajenki betlejemskiej.

Polecamy Gazetkę Parafialną.

Pociesz Panie i przyjdź z pomocą naszym braciom tworzącym Kościół na Wschodzie. Niech nasz miłość i solidarność z nimi stanie się dla nich przyczyną radości i pokoju.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.