Ogłoszenia duszpasterskie 19-26.05.2024

Postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała.

Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało.

Dziś dzień Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. pamiętajmy w modlitwach o dzieciach i ich rodzinach, by jak najczęściej pragnęły Jezusa obecnego w Eucharystii. O godz. 17:00 nabożeństwo majowe.

W tym tygodniu nabożeństwa majowe od poniedziałku do środy i w piątek o godz. 18:00, w czwartek, sobotę i niedzielę o godz. 17:00.

Od poniedziałku do piątku pokomunijny Biały Tydzień. Msze św. dla dzieci o godz. 17:30 w strojach komunijnych. W środę msza św. szkolna o godz. 7:00 bez strojów komunijnych.

W poniedziałek przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, tradycyjny drugi dzień Zielonych Świąt – zapraszamy do udziału we mszy św. O godz. 18:00 Krąg Biblijny.

W środę o godz. 7:00 msza św. szkolna z udziałem dzieci komunijnych.

W czwartek z racji trwającego Kongresu Eucharystycznego msza św. o godz. 17:30 z homilią i komunią św. pod dwiema Postaciami. Tematem kolejnego spotkania będzie „Jezus Chrystus Najwyższy i Wieczny Kapłan wzorem kapłaństwa służebnego”. Po mszy św. do godz. 19:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. Po mszy św. spotkanie dla młodzieży.

W sobotę o godz. 6:30 Godzinki ku czci Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W tym też dniu przypada Dzień Matki, pamiętajmy o wszystkich mamach.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w uroczystość Bożego Ciała 30. maja o godz. 9:00.

Polecamy Gazetkę Parafialną, a w niej Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia.

Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca Twoich wiernych i zapal w nich ogień Twojej miłości.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.