Ogłoszenia duszpasterskie 26.05-2.06.2024

Wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi.

Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Z racji Dnia Matki, pamiętajmy o wszystkich mamach. O godz. 17:00 nabożeństwo majowe.

W tym tygodniu nabożeństwa majowe do piątku włącznie o godz. 18:00.

W poniedziałek o godz. 18:00 Krąg Biblijny.

W środę o godz. 7:00 msza św. szkolna. O godz. 17:00 okazja do spowiedzi dla dzieci Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej i ich rodzin. Na godz. 18:30 zapraszamy do pomocy w przygotowaniu ołtarzy Bożego Ciała.

W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało oraz zakończenie Kongresu Eucharystycznego Diecezji Gliwickiej. O godz. 9:00 msza św. z procesją Bożego Ciała i Rocznicą Pierwszej Komunii św. Zapraszamy dzieci rocznicowe i dzieci komunijne z tego roku w strojach komunijnych, poczty sztandarowe, mężczyzn do baldachimu i latarń, dzieci do sypania kwiatów i wszystkich Parafian. W procesji z Najświętszym Sakramentem przejdziemy ulicami: Jagiellońską, Zabrską i Hutniczą. Pozostałe msze św. w tym dniu o godz. 11:30 i 17:30. W tym dniu nie będzie nabożeństwa popołudniowego.

Na godz. 5:00 prosimy o pomoc przy stawianiu ołtarzy Bożego Ciała: 1. Siostry zakonne przy Domu Dziecka, 2. Zespół Caritas przy Zabrskiej 25, 3. rodzicie dzieci komunijnych przy szkole na ul. Hutniczej, 4. Róże Różańcowe przy figurze na placu kościelnym. Zapraszamy do pomocy szczególnie mieszkańców ulic trasy Procesji. Zachęcamy do przyozdobienia okien na trasie procesji. Niech będzie to dla nas święto i dzień manifestacji naszej wiary.

Od piątku do czwartku oktawa Bożego Ciała. Nabożeństwa z procesją od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, w sobotę i niedzielę o godz. 17:00.

W sobotę – Pierwszą miesiąca – o godz. 6:30 Godzinki ku czci Matki Bożej, o godz. 7:00 msza św. w int. Róż Różańcowych, a następnie modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic Różańca św. Od godz. 8:00 ostatnie przed wakacjami odwiedziny chorych.

Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku będą połączone ze mszą św. wieczorną a w soboty i niedziele o godz. 17:00.

W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka do puszek na Świątynie Opatrzności Bożej.

Polecamy Gazetkę Parafialną.

Ciebie, Boga Ojca niezrodzonego, Ciebie Syna Jednorodzonego, Ciebie Ducha Pocieszyciela całym sercem i ustami wyznajemy, chwalimy i błogosławimy.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.