„Pasja” u franciszkanów w wykonaniu Teatru A z Gliwic

W niedzielę 30. marca o godz. 16:00 w naszym franciszkańskim kościele Teatr A z przedstawieniem „Pasja” wpisującym się w tematykę Wielkiego Postu oraz w wielkopostne rozważania pasyjne. Serdecznie zapraszamy zarówno Parafian jak i Gości. Wstęp wolny. Po spektaklu możliwość złożenia ofiary.

„PASJA” – Czerpiąc inspirację z średniowiecznych misteriów wielkopostnych, spektakl posługuje się jednocześnie językiem teatru współczesnego – ekspresyjnego, odwołującego się do prawdy emocji i doznań; Pasja to próba dotykania  Tajemnicy Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa – fundamentu chrześcijańskiej doktryny. Motorem dramaturgicznym „Pasji”, opisującej ewangeliczne wydarzenia od triumfalnego wjazdu do Jerozolimy aż po Zmartwychwstanie, czynią twórcy spektaklu zderzenie tragedii Judasza, do pewnego momentu narzucającego okrutne reguły gry, z czułą relacją Uczniów Jezusa. Spektaklowi towarzyszy wykonywana „na żywo” muzyka.
Spektakl dla widzów dorosłych oraz młodzieży gimnazjalnej i licealnej.
Czas trwania: ok. 1 h

Więcej informacji zobacz na: www.teatr-a.art.pl/spektakl/pasja

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.