Ogłoszenia duszpasterskie 11.6.2017

Ogłoszenia duszpasterskie 11-18.6.2017

Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i udzielanie się Ducha Świętego niech będzie z nami wszystkimi.

Dziś uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. O godz. 15:00 msza św. dla FZŚ, RMF i sympatyków duchowości franciszkańskiej. Jeszcze tylko dziś można podpisać się pod obywatelskim projektem dotyczącym dofinansowania placu zabaw przy ul. Franciszkańskiej 5. Formularze wyłożone pod chórem. Dziękujemy tym, którzy to uczynili. O godz. 18:30 spotkanie Bractwa Pisma św.

Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, w soboty i niedziele o godz. 17:00.

We wtorek o godz. 17:30 msza św. z kazaniem a następnie różańcowe nabożeństwo fatimskie. Prosimy o kwiaty do figury Matki Bożej.

W środę o godz. 16:30 spowiedź dla dzieci rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. O godz. 18:30 zapraszamy chętnych do pomocy przy przygotowaniu ołtarzy Bożego Ciała a zwłaszcza, rodziców dzieci komunijnych, Róże Różańcowe, Marianki, młodzież RMF i zespół Caritas oraz mieszkańców ulic Hutniczej, Zabrskiej i Jagiellońskiej.

W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w tym dniu o godz. 9:00, w kościele po zakończeniu procesji oraz o 17:30. Na godz. 9:00 zapraszamy Parafian i Gości, poczty sztandarowe oraz mężczyzn do baldachimu, dzieci do sypania kwiatów – prosimy o kwiaty do sypania. Po mszy św. wyruszy procesja Bożego Ciała ulicami Hutniczą, Zabrską i Jagiellońską. Prosimy o przystrojenie okien. Ołtarze przy Zabrskiej 27-29, Zabrskiej 3, przy domu sióstr Służebniczek i przy figurze Pana Jezusa na placu kościelnym. W tym dniu imieniny obchodzi i o modlitwę prosi o. Lotar – msza św. w jego intencji o godz. 9:00. Nie będzie nabożeństwa popołudniowego. Od 20:00 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.

W piątek rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała. Nabożeństwa z procesją Eucharystyczną wokół kościoła. W tym dniu Biskup Gliwicki udziela wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. O godz. 18:30 spotkanie młodzieży.

W sobotę o godz. 6:30 Godzinki ku czci Matki Bożej. O godz. 10:00 w ogrodzie klasztornym spotkanie rekreacyjne dla ministrantów i Marianek.

W przyszłą niedzielę z racji Roku św. Brata Alberta gościć będziemy siostry Albertynki z Krakowa, które przywiozą do uczczenia relikwie Świętego Patrona i podzielą się świadectwem życia zakonnego.

Polecamy Gazetkę Parafialną i Gościa Niedzielnego ze śpiewnikiem pieśni Eucharystycznych.

Parafianom i Gościom dziękujemy za wszelkie dobro. Chwała niech będzie Bogu Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, w którym żyjemy, poruszamy się i jesteśmy.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.