Ogłoszenia duszpasterskie 18.6.2017

Ogłoszenia duszpasterskie 18-25.6.2017

Bóg jest łaskawy dla swoich czcicieli.

Dziś z racji Roku św. Brata Alberta gościmy relikwie Świętego Patrona przywiezione przez siostry Albertynki z Krakowa. Dziękujemy za ich obecność i za świadectwo ich życia zakonnego. O godz. 18:30 spotkanie Bractwa Pisma św.

Nabożeństwa czerwcowe w oktawie Bożego Ciała do czwartku włącznie z procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

We wtorek o godz. 18:30 w refektarzu klasztornym posiedzenie rady parafialnej w związku z trwającym Synodem Diecezji Gliwickiej.

W środę o godz. 7:00 ostatnia msza św. szkolna i dziękczynienie za kończący się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci młodzież i nauczycieli, którym udzielimy indywidualnego błogosławieństwa na rozpoczynające się wakacje.

W czwartek po nabożeństwie zapraszamy chętnych do pomocy w porządkowaniu obejścia wokół kościoła. Od 20:00 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust w naszej parafii. Msze św. w tym dniu o godz. 9:00 i uroczysta suma o godz. 17:30, na którą zapraszamy poczty sztandarowe, mężczyzn do baldachimu oraz Parafian i Gości. Mszy św. głównej przewodniczył będzie homilie w tym dniu wygłosi o. Waldemar Polczyk OFM. W tym dniu nie będzie czynna kancelaria parafialna.

W sobotę o godz. 6:30 Godzinki ku czci Matki Bożej. O godz. 15:00 na placu na ul. Olszynki kolejne Święto Ulicy, które rozpoczniemy modlitwą koronki do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy do świętowania mieszkańców ulic Olszynki, J. Baildona oraz S. Szczepanowskiego oraz Gości z innych ulic. Gospodarze Święta mogą poczęstować uczestników ciastem, kawą i innymi słodyczami – niech każdy wyniesie to, co może.

W przyszłą niedzielę o godz. 10:00 rocznica święceń kapłańskich ojców Lotara i Rocha oraz podziękowanie za pracę duszpasterska o. Rocha w Gliwicach. Po mszy św. o godz. 11:30 Biesiada Rodzinna w ogrodzie klasztornym z poczęstunkiem i wieloma atrakcjami z racji obchodów odpustowych parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu. Prosimy o ciasto, które będziemy rozprowadzać podczas biesiady. Biesiadę zakończymy o godz. 17:00 nabożeństwem ku czci Serca Pana Jezusa.

Polecamy Gazetkę Parafialną i Gościa Niedzielnego.

Parafianom i Gościom dziękujemy za wszelakie dobro. Chwała bądź Bożemu Sercu, przez które stało się nam zbawienie.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.