Ogłoszenia duszpasterskie 8.10.2017 |

Ogłoszenia duszpasterskie 8.10.2017

Ogłoszenia duszpasterskie 8-15.10.2017

Kościół zawsze uznawał szczególną skuteczność modlitwy różańcowej, powierzając jej wspólnemu odmawianiu najtrudniejsze sprawy.

Dziś przypada Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło nowego Tysiąclecia. Zespół Caritas rozprowadza papieskie kremówki – zapraszamy do ich nabycia i życzymy smacznego. O godz. 16:30 przed kościołem błogosławieństwo zwierząt domowych połączone z modlitwą różańcową. Zapraszamy właścicieli z ich pupilami. O godz. 18:30 spotkanie Bractwa Pisma św.

W październiku modlitwa różańcowa od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, w soboty i niedziele o godz. 17:00. Codziennie oprócz niedziel o godz. 20:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji małżeństw i rodzin – zapraszamy do modlitwy.

W środę o godz. 16:00 spotkanie dla ministrantów i kandydatów.

W piątek o godz. 17:30 msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej z homilią oraz ostatnie w tym roku różańcowe nabożeństwo fatimskie z procesją. Prosimy o kwiaty do figury Matki Bożej. Po nabożeństwie spotkanie dla młodzieży.

W sobotę o godz. 6:30 Godzinki ku czci Matki Bożej.

Uwaga narzeczeni! Nauki przygotowujące do sakramentu małżeństwa odbędą się w dwie kolejne soboty i niedziele 14 i 15 oraz 21 i 22 października o godz. 16:00. Zapraszamy zwłaszcza tych, którzy w najbliższym czasie planują zawrzeć sakrament małżeństwa. Kolejne nauki w naszej parafii w marcu 2018 roku. Najbliższe weekendowe nauki przedmałżeńskie odbędą się 11-12 listopada w domu rekolekcyjnym w Zabrzu Biskupicach.

W przyszłą niedzielę przed kościołem ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku. Do nabycia będą także znicze Caritas w cenie 3 zł. Na godz. 17:00 Teatr A zaprasza do Centrum Edukacyjnego św. Jana Pawła II przy katedrze na premierę spektaklu “Przypowieści – raz jeszcze”.

Przyjmujemy intencje na rok 2018. Zapraszamy wszystkich, którzy obchodzić będą jubileusze i rocznice rodzinne oraz rocznice śmierci swoich bliskich do odpowiednio wcześniejszego rezerwowania terminu mszy św. Jednocześnie informujemy, że są jeszcze wolne intencje od połowy listopada do końca bieżącego roku.

Pod chórem wyłożone są kartki na Wypominki za zmarłych.

We wtorek 17. października godz. 18:30 w refektarzu klasztornym posiedzenie Rady Parafialnej i Synodalnej – obecność członków obowiązkowa.

Polecamy Gazetkę Parafialną i Gościa Niedzielnego – zapraszamy nowych czytelników do zapoznania się z tygodnikiem katolickim.

W modlitwie różańcowej upraszajmy łaski dla nas i całego świata. Niech w tej gorliwości wspiera nas błogosławieństwo Boże oraz święty nasz Rodak Jan Paweł II.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.