Ogłoszenia duszpasterskie 11-18.2.2018

Ogłoszenia duszpasterskie 11-18.2.2018

Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie.

Dziś Światowy Dzień Chorego – módlmy się za cierpiących w rodzinach i na świecie. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia ofiar w intencji zadośćuczynienia za grzechy pijaństwa.

Dziś, w poniedziałek i we wtorek w godz. 13:00-17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji Dni Eucharystycznych przed Środą Popielcową. Każdego dnia o godz. 17:15 koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie adoracji. Zachęcamy Parafian i Gości do przeznaczenia czasu na uwielbienie Jezusa Eucharystycznego.

Środą Popielcową rozpoczniemy Wielki Post, okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W tym dniu obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta – i abstynencja od pokarmów mięsnych. Msze św. o godz. 7:00 szkolna, 9:00, 17:30 i 19:00. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom w Togo. W Wielkim Poście, zgodnie z przykazaniem kościelnym należy powstrzymać się od udziału w zabawach. W przypadku niezachowania postu złożyć można jałmużnę postną. O godz. 16:00 spotkanie dla ministrantów i kandydatów.

W okresie Wielkiego Postu od poniedziałku do piątku o godz. 9:00 msza św. recytowana skierowana szczególnie do osób starszych lub przeszkodzonych w godzinach porannych lub popołudniowych.

W czwartek po mszy św. wieczornej do godz. 19:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej z uczczeniem relikwii Krzyża św. po mszy św. o godz. 9:00 oraz o godz. 18:00. O godz. 18:30 spotkanie młodzieży i RMF.

W sobotę o godz. 6:30 godzinki ku czci NMP. O godz. 17:00 nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę zbiórka na ogrzewanie kościoła. O godz. 16:45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy, że za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach zyskać można odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Przypominamy o rezerwacji intencji mszalnych na najbliższe tygodnie z racji jubileuszy i rocznic rodzinnych. Dziękujemy za msze św. gregoriańskie i do Dworu Niebieskiego.

Informujemy, że nauki dla narzeczonych w naszej parafii prowadzone będą w dwie kolejne soboty i niedziele 24 i 25 lutego oraz 3 i 4 marca o godz. 16:00.

Msza św. z sakramentem chorych odbędzie się podczas rekolekcji w środę 21. marca o godz. 8:00.

Polecamy Gościa Niedzielnego i Gazetkę Parafialną.

Parafianom i Gościom dziękujemy za okazywaną życzliwość oraz życzymy radosnego przedpościa oraz łaski ducha pokuty na rozpoczynający się Wielki Post.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.