Ogłoszenia duszpasterskie 27.5.2018

Ogłoszenia duszpasterskie 27.5-3.6.2018

Pan miłuje prawo i sprawiedliwość, ziemia jest pełna Jego łaski.

Dzisiejsza uroczystość Trójcy Świętej kończy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. O godz. 18:30 spotkanie Bractwa Pisma św.

Nabożeństwa majowe i czerwcowe w dni powszednie o godz. 18:00, w soboty i niedziele o godz. 17:00.

W środę o godz. 7:00 msza św. szkolna. O godz. 16:00 zbiórka ministrantów. O godz. 17:00 spowiedź św. dla dzieci Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej i ich rodzin. Po nabożeństwie majowym zapraszamy chętnych do pomocy przy przygotowaniu ołtarzy na procesję Bożego Ciała.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msza św. z procesją o godz. 9:00. Trasa procesji: ul. Franciszkańską, Św. Cecylii, Bł. Czesława, Gdańską, Sportową, H. Modrzejewskiej. Zapraszamy dzieci Rocznicy oraz tegoroczne dzieci komunijne w strojach komunijnych, poczty sztandarowe, mężczyzn do baldachimu oraz wszystkich Parafian i Gości. Niech wspólna modlitwa i udział w procesji będą dziękczynieniem Bogu za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie oraz manifestacją naszej wiary w Tajemnicę Eucharystii. Ołtarze: przy ul. św. Anny – siostry zakonne, przy ul. Św. Cecylii – Zespół Caritas, przy ul. Gdańskiej – Róże Różańcowe i rodzice dzieci komunijnych oraz przy ul. H. Modrzejewskiej – mieszkańcy ulicy. W tym dniu msze św. odbędą się po zakończeniu procesji przy ul. H. Modrzejewskiej oraz w kościele o godz. 17:30. O godz. 17:00 ostatnie nabożeństwo majowe bez procesji wokół kościoła.

W piątek – Pierwszy miesiąca – w tym dniu przypada w naszym kościele wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godz. 13:00, zakończenie o godz. 17:30. O godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 17:00 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. O godz. 17:30 msza św. z homilią, nabożeństwem Pierwszego Piątku i procesją oktawy Bożego Ciała. Procesje odbywać się będą podczas nabożeństw czerwcowych do czwartku 7. czerwca włącznie. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci komunijne i rocznicowe w strojach, mężczyzn do baldachimu oraz Parafian.

W sobotę – Pierwszą miesiąca – o godz. 6:30 Godzinki ku czci Matki Bożej, o godz. 7:00 msza św. w int. Róż Różańcowych, a następnie modlitwa różańcowa ze zmianą tajemnic. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych.

Polecamy Gazetkę Parafialną oraz Gościa Niedzielnego.

Ministrantów, Marianki i młodzież zapraszamy na Górę św. Anny 8-11.06 oraz 25.06.-1.07 na Wakacje z Bogiem na Górze św. Anny, koszt 320 zł. Zapisy do 1.06 u o. Lotara.

W niedzielę 10. czerwca z racji uroczystości odpustowej odbędzie się Biesiada Rodzinna. Już dziś zapraszamy do udziału w niej oraz prosimy o ciasto. Chętnych do ich upieczenia prosimy o kontakt z Proboszczem.

Za wszelkie łaski i błogosławieństwo niech będzie chwała i uwielbienie Bogu Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.