Ogłoszenia duszpasterskie 30.12.2018

Ogłoszenia duszpasterskie 30.12.2018-6.1.2019

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi, i rzeczywiście nimi jesteśmy.

Dziś niedziela Świętej Rodziny. O godz. 17:00 Nieszpory Kolędowe.

W poniedziałek o godz. 17:00 msza św. na zakończenie Roku Pańskiego 2018 z nabożeństwem dziękczynnym. Zapraszamy poczty sztandarowe, Parafian oraz Gości. O północy w kościele modlitwa oraz toast Noworoczny.

We wtorek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok Pański 2019. Msze św. w porządku niedzielnym. Nie będzie nabożeństwa popołudniowego.

W środę o godz. 7:00 msza św. szkolna.

W tym dniu rozpocznie się w Parafii Wizyta Duszpasterska. Kolędę rozpoczynać będziemy w dni powszednie o godz. 16:00, w soboty i niedziele o godz. 15:00 a kończyć będziemy najpóźniej do godz. 20:00. Wizytę prowadzić będzie pięciu kapłanów według podziału rozpisanego w planie. Prosimy o przygotowanie stołu nakrytego obrusem, z krzyżem i świecami. Dzieci szkolne proszone są o przygotowanie zeszytu z katechezy. Prosimy o oczekiwanie na kapłana. Dzwonić będziemy tylko dzwonkiem ręcznym. Woda święcona wystawiona jest w korytarzu klasztornym.

W czwartek – Pierwszy miesiąca – msza św. wieczorna z homilią i komunią św. pod dwiema Postaciami. Po mszy św. do godz. 19:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi pierwszopiątkowej – w piątek po południu spowiedzi św. nie będzie.

W piątek – Pierwszy miesiąca – o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu a następnie msza św. z homilią i nabożeństwem pierwszego piątku.

W sobotę – Pierwszą miesiąca – o godz. o godz. 6:30 Godzinki ku czci Matki Bożej, o godz. 7:00 msza św. w int. Róż Różańcowych, modlitwa różańcowa ze zmianą tajemnic Różańca św. a następnie świąteczno-kolędowe spotkanie w saklach dla członków Róż Różańcowych oraz Róż Rodziców za Dzieci. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Po mszy św. o godz. 10:00 z Jasełkami wystąpią dzieci z przedszkola Irysek, a mszy św. o godz. 11:30 towarzyszyła będzie orkiestra z Brzezinki. Po mszy św. koncert kolęd i okazja do wspólnego kolędowania. Od godz. 14:00 w Gliwicach Orszak Trzech Króli. Nasz strumień wyruszy spod dworca PKP. Nie będzie nabożeństwa popołudniowego.

Do zakończenia Kolędy nabożeństwa piątkowe i sobotnie łączymy ze mszą św. a kancelaria czynna jest tylko w piątki w godzinach od 8:00 do 9:00.

Do nabycia jest Gazetka Parafialna.

Wyrażamy podziękowania Parafianom i Gościom za dar wspólnego świętowania tajemnicy Bożego Narodzenia w naszym kościele, za ofiarowane za nas modlitwy, przesłane i złożone nam życzenia oraz wszelkie złożone w tym okresie ofiary na rzecz kościoła i klasztoru.

Plan Kolędy do niedzieli włącznie:

środa 2.01.2019 ulice: Św. Katarzyny cała, Jagiellońska nr 9-31 oraz 16-32;

czwartek 3.01.2019 ulice: Jagiellońska nr 34-50, Szara cała, J. Baildona cała;

piątek 4.01.2019 ulice: Krzywa cała i Królowej Jadwigi cała;

sobota 5.01.2019 ulica Zabrska cała

niedziela 6.01.2019 ulica Bł. Czesława nr 1-39 oraz 2-44

Święta Rodzina: Jezus, Maryja i Józef to nie tylko wzorzec rodziny, ale przede wszystkim Osoby wstawiennictwa i uzdrowienia naszych rodzin. Prośmy Ich zatem o potrzebne łaski dla naszych rodzin.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.