Ogłoszenia duszpasterskie 27.1.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 27.1-3.2.2019

Ten dzień jest poświęcony Panu, Bogu waszemu. Nie bądźcie smutni i nie płaczcie!

Dziś mszy św. o godz. 10:00 towarzyszy dziecięcy Zespół CanTITO ze Studia Artystycznego Maciej z Zabrza, a o godz. 11:30 towarzyszy orkiestra dęta KWK Sośnica. Po mszach św. koncerty kolęd i okazje do wspólnego kolędowania. Nie będzie nabożeństwa popołudniowego.

W środę o godz. 7:00 msza św. szkolna. O godz. 16:00 spotkanie ministrantów i Marianek. O godz. 18:00 spotkanie Bractwa Pisma Świętego.

W czwartek po mszy św. wieczornej do godz. 19:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.

W piątek – Pierwszy miesiąca – na godz. 9:00 prosimy mężczyzn i młodzieńców do pomocy przy poskładaniu Stajenki Betlejemskiej. O godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej, o godz. 17:30 msza św. z homilią i nabożeństwem Pierwszego Piątku. O godz. 18:30 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych, a w salkach spotkanie młodzieży.

W sobotę – Pierwszą miesiąca – Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic o godz. 9:00 i 17:30. W tym dniu ogólnopolska zbiórka do puszek przeznaczona na zakony klauzurowe. O godz. 8:00 Godzinki, a następnie modlitwa różańcowa ze zmianą tajemnic różańca św. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych. O godz. 17:00 nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po mszach św. błogosławieństwo świec i wiernych za wstawiennictwem św. Patrona, chroniące przed chorobami gardła.

Spotkania katechumenów odbędą się w pierwszym i ostatnim tygodniu lutego.

Dziękujemy za ofiary złożone na witraże. Zebrano kwotę 2485 zł.

Polecamy Gazetkę Parafialną i Gościa Niedzielnego z filmem p.t. „Bóg nie umarł 2”.

Niech nic w nas nie zburzy Pokoju, który zwiastowali Aniołowie w Betlejem. Pomimo, iż kończy się radosny czas Bożego Narodzenia, to niech serca nasze ogarnia pokój i radość z tego, że Bóg nieustannie jest pośród nas.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.