Ogłoszenia duszpasterskie 3.3.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 3-10.3.2019

Bądźcie wytrwali i niezachwiani, zajęci zawsze ofiarnie dziełem Pańskim, pamiętając, że trud wasz nie pozostaje daremny w Panu.

Dziś w poniedziałek i we wtorek w godz. 13:00-17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji Dni Eucharystycznych przed Środą Popielcową. Każdego dnia o godz. 17:15 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i zakończenie adoracji. Zachęcamy Parafian i Gości do przeznaczenia czasu na uwielbienie Jezusa Eucharystycznego.

Środą Popielcową rozpoczniemy Wielki Post, okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W tym dniu obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta – i abstynencja od pokarmów mięsnych. Msze św. o godz. 7:00 szkolna, 9:00, 17:30 i 19:00. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom w Togo. W Wielkim Poście, zgodnie z przykazaniem kościelnym należy powstrzymać się od udziału w zabawach. W przypadku niezachowania postu złożyć można jałmużnę postną. O godz. 16:00 spotkanie dla ministrantów i kandydatów.

W okresie Wielkiego Postu od poniedziałku do piątku o godz. 9:00 msza św. recytowana skierowana osób starszych lub przeszkodzonych w godzinach porannych lub popołudniowych. Zachęcamy do częstszego uczestnictwa we mszy św. w tym czasie.

W czwartek po mszy św. wieczornej do godz. 19:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej z uczczeniem relikwii Krzyża św. po mszy św. o godz. 9:00 oraz o godz. 18:00. O godz. 18:30 spotkanie młodzieży i RMF.

W sobotę o godz. 6:30 godzinki ku czci NMP. O godz. 17:00 nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę o godz. 16:45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy, że za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach zyskać można odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Posiedzenie Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek 12. marca o godz. 18:00.

Nauki dla narzeczonych w naszej parafii odbędą się w dwie kolejne soboty i niedziele 16 i 17 marca oraz 23 i 24 marca o godz. 16:00.

Polecamy Gościa Niedzielnego i Gazetkę Parafialną.

Parafianom i Gościom dziękujemy za wszelką życzliwość oraz życzymy radosnego przedpościa oraz łaski ducha pokuty na rozpoczynający się Wielki Post.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.