Ogłoszenia duszpasterskie 17.3.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 17-24.3.2019

Bracia umiłowani trwajcie mocno w Panu!

Wielu bowiem postępuje jak wrogowie krzyża Chrystusowego.

Dziś dzień modlitw za misje Kościoła i solidarności z misjonarzami. Gościmy s. M. Gizelę, służebniczkę, prowincjalną referentkę d.s. misji wraz z wolontariuszami misyjnymi, którzy pod chórem rozprowadzają kartki świąteczne. Dowolne ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na seminarium misyjne na Madagaskarze. Dziś również zbiórka do puszek na witraże do naszego kościoła. O godz. 16:00 druga nauka dla narzeczonych. O godz. 16:45 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym.

W okresie Wielkiego Postu od poniedziałku do piątku o godz. 9:00 dodatkowa msza św. recytowana. Zachęcamy do pobożności Eucharystycznej w tym szczególnym czasie.

W tym tygodniu w naszym dekanacie młodzieży zostanie udzielony sakrament bierzmowania. Sakramentu udzieli biskup senior Jan Wieczorek.

W poniedziałek o godz. 19:30 w kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Sośnicy odbędzie się próba dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków. Przypominamy, aby wszyscy kandydaci i ich świadkowie przystąpili do sakramentu w stanie łaski uświęcającej, czyli po sakramentalnej spowiedzi św.

We wtorek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP – kancelaria będzie nieczynna. O godz. 18:00 w kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Sośnicy, młodzieży naszej parafii w liczbie 60 osób, po trzech latach przygotowania, zostanie udzielony sakrament bierzmowania. Módlmy się za Kościół młodych, by umocnieni darami Ducha Świętego mężnie wyznawali wiarę i pragnęli żyć według jej zasad.

W środę o godz. 7:00 msza św. szkolna. O godz. 16:00 spotkanie dla ministrantów i Marianek. O godz. 18:00 Bractwo Pisma św.

W czwartek po mszy św. wieczornej do godz. 19:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.

W piątek po mszy św. o godz. 9:00 oraz o godz. 18:00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z uczczeniem relikwii Krzyża św. O godz. 18:30 spotkanie młodzieży.

W sobotę o godz. 6:30 godzinki ku czci NMP. O godz. 15:00 nauka dla narzeczonych. O godz. 17:00 nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę o godz. 10:00 msza św. dziękczynna za Sakrament Bierzmowania – zapraszamy Bierzmowanych, ich świadków, rodziców i chrzestnych. O godz. 16:00 ostatnia nauka dla narzeczonych.

Polecamy Gościa Niedzielnego i Gazetkę Parafialną, a w niej kandydaci do bierzmowania poleceni naszej modlitwie.

Niech św. Józef, Przeczysty Oblubieniec Najświętszej Maryi i Patron Kościoła ochrania nas swoją opieką przed wszelkim niebezpieczeństwem duszy i ciała tak, jak ochraniał powierzone jego opiece Dziecię Jezus.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.