Ogłoszenia duszpasterskie 31.3.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 31.3-7.4.2019

Jeżeli ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem.

Albowiem w Chrystusie Bóg jedna z sobą świat, nie poczytując ludziom ich grzechów.

Dziś pod chórem zespół Caritas rozprowadza świece wielkanocne oraz kartki świąteczne. O godz. 16:45 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym.

W okresie Wielkiego Postu od poniedziałku do piątku o godz. 9:00 dodatkowa msza św. recytowana. Zapraszamy i zachęcamy do pobożności Eucharystycznej w tym czasie.

W środę o godz. 7:00 msza św. szkolna. O godz. 16:00 spotkanie dla ministrantów i Marianek. O godz. 18:00 Bractwo Pisma św.

W czwartek – Pierwszy miesiąca – msza św. o godz. 17:30 z homilią i komunią św. pod dwiema Postaciami, a następnie do godz. 19:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.

W piątek – Pierwszy miesiąca – po mszy św. o godz. 9:00 oraz o godz. 18:00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z uczczeniem relikwii Krzyża św. O godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. O godz. 17:30 msza św. z homilią i intencją zbiorową. O godz. 18:30 w salkach spotkanie młodzieży.

W sobotę – Pierwszą miesiąca – o godz. 6:30 godzinki ku czci NMP. O godz. 7:00 msza św. w int. Róż Różańcowych a następnie modlitwa różańcowa ze zmiana tajemnic. Informujemy, że odwiedziny chorych w kwietniu odbędą się na tydzień przed świętami w sobotę 13. kwietnia. Można zgłosić nowych chorych do świątecznych odwiedzin. O godz. 17:00 nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje szkolne dla dzieci, które potrwają do środy włącznie. Prosimy o pomoc w dopilnowaniu, by dzieci ze SP 36, Szkoły ETE oraz Społecznej wzięły udział w rekolekcjach.

W tym dniu w Gliwicach odbędą się wybory do Rad Osiedlowych. Pod chórem rozdawane są ulotki wyborcze. Głosować można maksymalnie na 15 kandydatów. Na ulotce, którą można zabrać, znajdują się numery i nazwiska naszych kandydatów. Może to nam pomóc przy wyborach. Polecam tę sprawę sumieniu wszystkich mieszkańców dzielnicy i parafii.

Do skarbony pod chórem złożyć można ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

Polecamy Gościa Niedzielnego i Gazetkę Parafialną.

Radość dzisiejszej niedzieli wynika z rychłego spotkania ze Zmartwychwstałym. Pamiętajmy jednak, że to spotkanie poprzedza męka i śmierć krzyżowa Chrystusa i tam ma źródło nasze zbawienie.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.