Ogłoszenia duszpasterskie 28.4.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 28.4-5.5.2019

Prawica Pana wzniesiona wysoko, prawica Pańska moc okazała.

Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego – rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby diecezjalnej i parafialnej Caritas. Przy ołtarzu złożyć można skarbonki Jałmużny Postnej Caritas. O godz. 15:00 pod krzyżem przy zbiegu ulic Bł. Czesława i Sportowej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w rocznicę jego posadowienia. Gromadzimy się przy krzyżu. Nie będzie nabożeństwa popołudniowego.

We wtorek przypada liturgiczny obchód uroczystości św. Wojciecha, Patrona Polski.

W środę wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – Święto Pracy. Msze św. o godz. 9:00 i 17:30. W tym dniu rozpoczną się nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, w soboty i niedziele o godz. 17:00. O godz. 18:30 Spotkanie Bractwa Pisma św.

W czwartek – Pierwszy miesiąca – msza św. o godz. 17:30 z homilią i komunią św. pod dwiema Postaciami. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. w godz. 20:00-21:00.

W piątek – Pierwszy miesiąca – przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w tym dniu o godz. 9:00 i 17:30. O godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. O godz. 17:30 msza św. z homilią i intencją zbiorową.

W sobotę – Pierwszą miesiąca – o godz. 6:30 godzinki ku czci NMP. O godz. 7:00 msza św. w int. Róż Różańcowych a następnie modlitwa różańcowa ze zmianą tajemnic. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych. O. Proboszcz odwiedzi chorych we wtorek 7. maja w stałych godzinach.

W przyszłą niedzielę – Biblijną rozpocznie się Tydzień Biblijny. W tym dniu odbędzie się narodowe czytanie Ewangelii według św. Jana. Fragmenty tej Ewangelii słuchać będziemy przed mszami świętymi.

Polecamy Gościa Niedzielnego z artykułem o historycznych wydarzeniach pod krzyżem w naszej parafii i Gazetkę Parafialną.

O Jezu najmiłosierniejszy, przez przyczynę Matki Twojej najmilszej i świętych Twoich, błagamy Cię, błogosław nam, naszym rodzinom i Ojczyźnie naszej.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.