Ogłoszenia duszpasterskie 12.5.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 12-19.5.2019

My ludem Pana i Jego owcami.

Dziś niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw za powołanych i o nowe powołania. Polecajmy Bogu w modlitwie wszystkich biskupów, kapłanów i osoby życia konsekrowanego i prośmy o powołania do służby w Kościele zwłaszcza z naszej parafii.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, w soboty i niedziele o godz. 17:00. Zapraszamy do modlitwy dorosłych, młodzież i dzieci.

W poniedziałek przypada wspomnienie NMP z Fatimy. O godz. 18:00 pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją.

We wtorek w godz. 16:00-18:00 oraz w przyszłą niedzielę w godz. 8:30-11:30 pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach zapraszają świadków wydarzeń przy Krzyżu, do złożenia świadectw w celu udokumentowania i krytycznego opracowania tego zdarzenia. Jest to ostatnia szansa, by nie zginęła pamięć wydarzeń sprzed 60. lat.

W środę przypada międzynarodowe Święto Rodziny. O godz. 7:00 msza św. szkolna z intencją za rodziny naszej parafii. O godz. 16:00 spotkania ministrantów i Marianek. O godz. 18:30 Spotkanie Bractwa Pisma św.

W czwartek o godz. 20:00-21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.

W sobotę o godz. 6:30 Godzinki ku czci Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na witraże.

W ubiegłym tygodniu założone zostały witraże na dwa kolejne okna. Witraż w trzecim oknie opatrzony jest napisem: „Fundatorzy: Rita Mularczyk, Joanna Majka, Daniela i Jan Matkowscy i Iwona Chylińska-Grzanka”. Witraż w czwartym oknie opatrzony jest dedykacją: „Najświętszemu Sercu Pana Jezusa poświęcamy kapłanów posługujących i powołanych w historii tej parafii 28.06.2019″ (jest to data uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa w tym roku i jednocześnie rok powstania witraży w oknach ściany południowej).

Polecamy Gościa Niedzielnego i Gazetkę Parafialną.

Jezu, Boski Pasterzu, który powołałeś Apostołów, wezwij i dzisiaj młodych ludzi do Twojej służby. Niech wielkoduszne serca rozpoznają Twoją wolę.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.