Ogłoszenia duszpasterskie 26.5.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 26.5-2.6.2019

Duch Święty was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam.

Dziś rozpoczynamy Misje Święte. Serdecznie witamy o. Longina, misjonarza ludowego z zakonu Jezuitów, który poprowadzi nas przez te szczególne dni łaski. Gorąco zachęcamy i zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do włączenia się i przeżywanie tych wyjątkowych rekolekcji. Program dotarł do wielu domów, wywieszony jest w gablocie oraz na stronie internetowej. Każdy dzień Miski posiada temat, który będzie towarzyszył rozważaniom i modlitwie.

Ze względu na Misje Święte w tym tygodniu nie będą odbywały się spotkania grup parafialnych. Zmienione są również godziny mszy św., które odbywać się będą o godzinie 9:00 i 18:30. Porządek mszy św. niedzielnych i w sobotni wieczór pozostaje bez zmian. Od poniedziałku do piątku o godz. 20:00-21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, którą kończyć będziemy Apelem Jasnogórskim i słowem na dobranoc.

Dziś również przypada Dzień Matki. Wszystkim mamom składamy z serca płynące życzenia opieki Matki Bożej i błogosławieństwa za każde życie i trud wychowania dzieci. Zmarłym mamom niech Bóg da radość nieba.

Nabożeństwa majowe i czerwcowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, w soboty i niedziele o godz. 17:00.

W sobotę o godz. 8:30 Godzinki ku czci Matki Bożej. O godz. 9:00 msza św. w int. Róż Różańcowych a następnie modlitwa różańcowa ze zmianą tajemnic różańca św.

Od godz. 9:00 odwiedziny chorych. Uwaga! O. Lotar swoich chorych odwiedzi w czwartek 6. czerwca od godz. 8:00.

W przyszłą niedzielę zakończenie Misji Świętych i kolekta przeznaczona dla o. Misjonarza.

O. Lotar przyjmuje zgłoszenia dzieci na Wakacje z Bogiem, które odbywać się będą w dniach od 1. do 7. lipca na Górze św. Anny. Koszt wraz z transportem 350 zł. Ilość miejsc ograniczona, prosimy o rezerwację w krótkim terminie.

Przypominamy, że dziś odbywają się wybory do parlamentu europejskiego, zachęcamy do głosowania zgodnie z sumieniem.

Do końca maja na Facebooku trwa głosowanie na Bohatera Katechezy Diecezji Gliwickiej. Wśród kandydatów jest o. Lotar. Zachęcamy do oddania głosu na niego i dziękujemy za głosy już oddane.

Polecamy Gościa Niedzielnego i Gazetkę Parafialną z Odezwą Biskupa Gliwickiego Jana Kopca w związku ze zbliżającą się 20. rocznicą wizyty św. Jana Pawła II w Gliwicach.

Niech Duch Święty doda siły i wzmocni serca omdlałe, byśmy nabrali zapału do owocnego przeżycia czasu łaski, który dziś rozpoczynamy.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.