Ogłoszenia duszpasterskie 16.6.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 16-23.6.2019

Niech będzie cześć i chwała Bogu Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu.

Dziś zbiórka do puszek na witraże. Dziękujemy za składane na ten cel ofiary.

Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do środy oraz podczas oktawy Bożego Ciała będą połączone ze mszą św. wieczorną.

W poniedziałek w katedrze gliwickiej odbędzie się Diecezjalne Dziękczynienie za wizytę św. Jana Pawła II w Gliwicach w 1999 roku. Msza Święta dziękczynna w dwudziestą rocznicę odwiedzin Ojca św. w naszym mieście celebrowana będzie o godz. 18:00, o godz. 19:15 Koncert Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Gliwic.

W środę o godz. 7:00 msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego z indywidualnym błogosławieństwem na rozpoczynające się wakacje. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i katechetów. O godz. 17:00 spowiedź św. dla dzieci Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej i ich rodzin. Po mszy św. wieczornej zapraszamy chętnych do pomocy przy przygotowaniu ołtarzy na procesję Bożego Ciała.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu o godz. 9:00 z Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej i z procesją, o godz. 11:30 i 17:30. Zapraszamy dzieci rocznicowe oraz komunijne w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów, poczty sztandarowe, mężczyzn do baldachimu i latarni oraz Parafian i Gości. Niech modlitwa i udział w procesji będą naszym dziękczynieniem Bogu za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie oraz manifestacją wiary w Tajemnicę Eucharystii. Nie będzie nabożeństwa popołudniowego i Adoracji.

Trasa tegorocznej procesji wiedzie ulicami: Jagiellońską, Krzywą, Królowej Jadwigi, Zabrską i Jagiellońską do kościoła. Od godz. 5:30 prosimy o pomoc w przygotowaniu i poskładaniu ołtarzy: przy ul. Krzywej 12 – mieszkańców ulicy, przy zbiegu ulic Królowej Jadwigi i Zabrskiej – Zespół Caritas i mieszkańców ulic, przy ul. Jagiellońskiej 25 – siostry zakonne i mieszkańców ulicy, przy figurze Pana Jezusa na placu kościelnym – Róże Różańcowe i rodziców dzieci komunijnych.

W piątek przypada uroczystość 10. rocznicy poświęcenia naszego kościoła. O godz. 17:30 msza św. z udziałem biskupa gliwickiego Jana Kopca, podczas której odbędzie się konsekracja wdowy. W tym dniu rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała – po mszy św. litania do Serca Pana Jezusa i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

W sobotę o godz. 6:30 Godzinki ku czci Matki Bożej. W tym dniu w godzinach 18:30-22:30 odbędzie się Biesiada Rodzinna z zabawą taneczną i atrakcjami dla dzieci. Rada Osiedla Baildona oraz Parafia serdecznie zapraszają do udziału. Prosimy o ciasta na biesiadę. Chętni do upieczenia proszeni są o kontakt z proboszczem.

W tym tygodniu kancelaria czynna będzie we wtorek 16:00-18:00 i w piątek 8:00-9:00.

Polecamy Gościa Niedzielnego i Gazetkę Parafialną.

Błogosławieństwo Boga w Trójcy Świętej Jedynego niech nam towarzyszy każdego dnia na drogach życia.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.