Ogłoszenia duszpasterskie 23.6.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 23-30.6.2019

Boże, będę Cię wielbił przez całe me życie i wzniosę ręce w imię Twoje.

Dziś Dzień Ojca. Niech nie zabraknie życzeń i modlitwy za ojców, zwłaszcza za tych, których Bóg powołał do wieczności.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 17:00 a od poniedziałku do czwartku połączone ze mszą św. i z procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy mężczyzn do baldachimu oraz dzieci do kwiatów.

W poniedziałek przypada uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała błogosławieństwo ziół i wianków. Od godz. 20:00 do 21:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia prowadzoną przez Wspólnotę Przymierza Rodzin Mamre i okazja do spowiedzi św.

Po mszy św. wieczornej i nabożeństwie zapraszamy chętnych do pomocy w porządkowaniu obejścia wokół kościoła przed odpustem parafialnym.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i uroczystość patronalna naszego kościoła i parafii. Msze św. w tym dniu o godz. 9:00 i 17:30 z udziałem kapłanów dekanatu. Do udziału w niej zapraszamy poczty sztandarowe, mężczyzn do baldachimu i lamp, Parafian i Gości.

W sobotę przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów diecezji gliwickiej. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o papieżu Franciszku oraz o naszych pasterzach, a szczególnie o biskupie Janie, prosząc dla niego o łaskę zdrowia. O godz. 16:00 nauka dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem chrztu św.

W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11:30 wyrazimy dziękczynienie Bogu za posługę duszpasterską w naszej parafii ojców Eliasza i Lotara. Decyzją zarządu Prowincji zostali oni przeniesieni: o. Eliasz do klasztoru w Głubczycach na urząd gwardiana, o. Lotar do klasztoru w Kłodzku na urząd wikariusza parafialnego i katechety. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za nich.

Dziękujemy za ofiary na witraże, w ubiegłą niedzielę złożono na ten cel 2843,21 zł

Polecamy Gościa Niedzielnego i Gazetkę Parafialną w formacie wakacyjnym.

Niechaj Serce Jezusowe będzie od nas pochwalone i zsyła na naszą Parafię zdroje łask.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.