Ogłoszenia duszpasterskie 1.9.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 1-8.9.2019

Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca.

Dziś imieniny obchodzi i o modlitwę prosi o. Bronisław. O godz. 17:00 Nieszpory niedzielne.

Od 1. do 30. września o godz. 20:00-21:00 codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą ofiarujemy w intencji rodzin naszej parafii.

W poniedziałek imieniny obchodzi i o modlitwę prosi o. Tobiasz. Msza św. w jego intencji o godz. 17:30.

W środę o godz. 7:00 msza św. szkolna na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego z błogosławieństwem przyborów szkolnych. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i katechetów. W tym dniu 25. rocz. życia zakonnego obchodzi i o modlitwę prosi o. proboszcz i gwardian Tymoteusz. Msza św. w jego intencji o godz. 17:30. O godz. 16:00 spotkanie ministrantów i Marianek. O godz. 18:00 spotkanie Bractwa Pisma św.

W czwartek – Pierwszy miesiąca – o godz. 17:30 msza św. z homilią i komunią św. pod dwiema Postaciami.

W piątek – Pierwszy miesiąca – o godz. 17:00 adoracja z okazją do spowiedzi pierwszopiątkowej. Zachęcamy do praktyki dziewięciu kolejnych piątków – obrazki będzie można pobrać przy spowiedzi. O godz. 17:30 msza św. z homilią i nabożeństwem pierwszego piątku.

W sobotę o godz. 6:30 Godzinki ku czci Matki Bożej. O godz. 7:00 msza św. w int. Róż Różańcowych a następnie modlitwa różańcowa ze zmianą tajemnic Różańca św. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych. Nowych chorych zgłosić można w kancelarii. Od września nabożeństwa sobotnie łączyć będziemy ze mszą św. wieczorną.

W przyszłą niedzielę o godz. 17:30 msza św. z udziałem członków FZŚ.

Polecamy Gościa Niedzielnego i Gazetkę Parafialną oraz kalendarze w cenie 10 zł.

Informujemy, że przygotowanie do bierzmowania rozpoczniemy w ostatnim tygodniu września. W przygotowaniu zobowiązani są brać udział dzieci z parafii z klas VI, VII i VIII. Spotkania będą odbywać się jeden raz w miesiącu odpowiednio we wtorek, środę i czwartek o godz. 18:00. Dorośli po ukończeniu 20. roku życia, którzy nie przyjęli sakramentu bierzmowania mogą się zgłosić do duszpasterzy w celu przygotowania się i przyjęcia sakramentu dojrzałości. Prośmy, by rodzice dopilnowali, aby dzieci ze wskazanych klas rozpoczęli lub kontynuowali przygotowanie. Sakrament bierzmowania konieczny jest do podjęcia zadania ojca lub matki chrzestnych.

Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej rozpocznie się wraz z katechezą szkolną. W każdym miesiącu dzieci otrzymywać będą kartki potwierdzające ich obecność na mszy św. i znajomość katechizmu. Rodzice dzieci komunijnych spotykać się będą w każdy ostatni piątek miesiąca na katechezach, pierwsza odbędzie się w piątek 27. września o godz. 18:30. Do zgłoszenia dziecka konieczna jest deklaracja rodzica oraz dla dzieci spoza parafii lub ochrzczonych poza naszą parafią – pozwolenie proboszcza oraz świadectwo chrztu św.

Dziękujemy za przesłane życzenia z wakacji i życzymy wszystkim gorliwości w podjęciu obowiązków. Niech Boże błogosławieństwo nas wspomaga.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.