Ogłoszenia duszpasterskie 29.12.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 29.12.2019-5.1.2020

Kto czci ojca, zyskuje odpuszczenie grzechów, a kto szanuje matkę, jakby skarby gromadził.

Dziś niedziela Świętej Rodziny. O godz. 17:00 Nieszpory Kolędowe.

We wtorek o godz. 17:00 msza św. na zakończenie Roku Pańskiego 2019 z nabożeństwem dziękczynnym. Zapraszamy poczty sztandarowe, Parafian oraz Gości. O północy w kościele modlitwa oraz toast Noworoczny.

W środę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok Pański 2020. Msze św. w porządku niedzielnym. Nie będzie nabożeństwa popołudniowego.

W czwartek po mszy św. o godz. 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu rozpocznie się w Parafii Wizyta Duszpasterska. Kolędę odbywać się będzie w godz. od 15:00 do maksymalnie 20:00. Prowadzić ją będzie pięciu kapłanów według rozpisanego planu. Prosimy o przygotowanie stołu nakrytego obrusem na nim krzyż i świece. Dzieci szkolne proszone są o przygotowanie zeszytu z katechezy. Prosimy o oczekiwanie na kapłana. Dzwonić będziemy tylko dzwonkiem ręcznym. Woda święcona wystawiona jest w korytarzu klasztornym.

W okresie kolędowym nie będzie okazji do spowiedzi św. przed mszą św. wieczorną, nabożeństwa piątkowe łączyć będziemy ze mszą św. a kancelaria czynna będzie tylko w piątki w godzinach od 8:00 do 9:00.

W czwartek – Pierwszy miesiąca – msza św. wieczorna z homilią i komunią św. pod dwiema Postaciami. Po mszy św. do godz. 19:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi pierwszopiątkowej – w piątek po południu spowiedzi św. nie będzie.

W piątek – Pierwszy miesiąca – o godz. 17:30 msza św. z homilią, nabożeństwem pierwszego piątku i intencją zbiorową.

W sobotę – Pierwszą miesiąca – o godz. o godz. 6:30 Godzinki ku czci Matki Bożej, o godz. 7:00 msza św. w int. Róż Różańcowych, modlitwa różańcowa ze zmianą tajemnic Różańca św. a następnie świąteczno-kolędowe spotkanie w saklach dla członków Róż Różańcowych oraz Róż Rodziców za Dzieci. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10:00 z Jasełkami wystąpią Dzieci Maryi, a mszy św. o godz. 11:30 towarzyszył będzie chór z Nysy. Po mszy św. koncert kolęd.

Do nabycia jest Gazetka Parafialna.

Wyrażamy podziękowania Parafianom i Gościom za dar wspólnego świętowania tajemnicy Bożego Narodzenia w naszym kościele, za wszelką pomoc, ofiarowane za nas modlitwy, przesłane i złożone życzenia oraz wszelkie dobro na rzecz kościoła i klasztoru.

Plan Kolędy do niedzieli włącznie: czwartek 2.01.2020 ulica Zabrska; piątek 3.01.2020 ulice: Szara i Bł. Czesława nr nieparzyste 1-39 oraz parzyste 2-36; sobota 4.01.2020 ulica Bł. Czesława nr parzyste 38-92; niedziela 5.01.2020 ulice Sportowa i H. Modrzejewskiej.

Najświętsza Rodzino, wspomagaj rodziny w ich codziennych potrzebach.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.