Ogłoszenia duszpasterskie 15.3.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 15-22.3.2020

Nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany. Chrystus bowiem umarł za nas, jako za grzeszników.

W związku z ogłoszonym stanem epidemicznym w Polsce informujemy, że Msze św. do odwołania odbywać się będą z udziałem nie więcej niż 50 osób wewnątrz kościoła.

Odwołane zostaje niedzielne nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W tym okresie niedzielny Msze święte odbędą się w następujących godzinach: 8:00, 9:00, 10:00, 11:30, 16:45 i 17:30.

Msze św. niedzielne kończyć będziemy wobec Najświętszego Sakramentu koronką do Bożego Miłosierdzia i śpiewem Suplikacji o oddalenie zarazy.

Udzielona jest dyspensa biskupa gliwickiego od udziału we mszy św. niedzielnej i świątecznej dla osób starszych, chorych i o obniżonej odporności.

W okresie Wielkiego Postu od poniedziałku do piątku o godz. 9:00 dodatkowa msza św. recytowana. Zachęcamy do częstszego udziału we mszy św. w tym okresie.

Ponadto do końca marca odwołane są wszystkie spotkania grup parafialnych, wizytacja biskupa oraz sakrament bierzmowania.

Jednocześnie informujemy, że do odwołania o godz. 18:00 odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. a o godz. 18:30 modlitwa różańcowa i koronka do Bożego Miłosierdzia na przebłaganie Bożego Serca i uproszenie Jego Miłosierdzia dla parafii, miasta i całego świata.

Zachęcamy do prywatnej modlitwy przebłagalnej i błagalnej, aby Bóg zachował nas od wszelkiego złego. Zadbajmy również o stan łaski uświęcającej, by w niej trwać.

Dziś zbiórka na witraże.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej z błogosławieństwem relikwiami Krzyża św. po mszy św. o godz. 9:00 oraz o godz. 18:00.

W sobotę o godz. 6:30 Godzinki ku czci Matki Bożej.

Polecamy Gościa Niedzielnego i Gazetkę Parafialną z odezwą Biskupa Gliwickiego i treścią dyspensy oraz wielkanocne świece Caritas.

Niepokalane Serce Maryi skłoń nasze serca do prawdziwej pokuty i wybłagaj nam u Serca Bożego łaskę Miłosierdzia dla nas i świata całego przez oddalenie groźby zarazy. Od morowego powietrza wybaw nas Panie!

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.