Ogłoszenia duszpasterskie 22.3.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 22-29.3.2020

Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty, Panie, jesteś ze mną.

Kij Twój i laska pasterska są moją pociechą.

W niedzielę kościół otwarty jest od 9:00 do 12:00. W tym czasie trwa adoracja Najświętszego Sakramentu i dana jest okazja do spowiedzi św.

W tygodniu od godz. 9:00 do 12:00 otwarty jest kościół na prywatną modlitwę a od 12:00 do 17:30 otwarty jest przedsionek . Okazja do spowiedzi św. w tygodniu od 9:00 do 9:30 oraz od  17:00 do 17:30. Dbajmy o stan łaski uświęcającej, by w niej trwać.

To już druga niedziela, którą przeżywamy podczas epidemii. W związku z tym msze św. nie odbywają się z udziałem wiernych aż do odwołania. Wszystkie zamówione intencje odprawiamy każdego dnia we mszy św. koncelebrowanej. Dziękujemy Parafianom, że nie wycofują intencji a także tym, którzy zamawiają kolejne. Za intencjami idą bowiem ofiary, które potrzebne są do funkcjonowania parafii, kościoła i klasztoru.

Do odwołania zawieszone są również wszystkie nabożeństwa, rekolekcje, spotkania duszpasterskie, wizytacja parafii oraz sakrament bierzmowania.

To trudny czas dla nas wszystkich, ale również czas szczególnej łaski i sposób na głębsze przeżywanie okresu Wielkiego Postu w zjednoczeniu z Bogiem i najbliższymi.

Trwajmy na modlitwie, zwłaszcza na mszy św. transmitowanej przez radio i telewizję. Korzystajmy z komunii św. duchowej. Przypominamy, że udzielona jest dyspensa biskupa gliwickiego od udziału we mszy św. niedzielnej i świątecznej.

Zachęcamy do prywatnej modlitwy przebłagalnej i błagalnej, aby Bóg zachował nas od wszelkiego złego.

Codziennie o godz. 20:30 jako duszpasterze gromadzimy się na modlitwie różańcowej o zachowanie nas od złego i o oddalenie zarazy. O tej chwili przypomina bicie dzwonów. Zachęcamy do łączności duchowej w Waszych domach. Rozważając tajemnice różańca św. pamiętajmy szczególnie o chorych, ale również o tych, którzy niestrudzenie podejmują walkę z epidemią. Miłosierdziu Bożemu polecajmy również zmarłych na skutek zarazy.

Jest też radość, że w kościele zawisły trzy kolejne witraże. Na chórze witraż dedykowany jest zarządowi i pracownikom GZUT-u, dzięki którym możemy instalować witraże – użyczają podnośnika. Witraż z symbolem sakramentu pokuty i pojednania ufundował kapłan, Misjonarz Miłosierdzia. Kolejny witraż ufundowali: Rodzina Buczek, Rodzina Balińskich, Rodzina Błyszczak i Rodzina Muzyka. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom i dobrodziejom.

Niech nieustannie płynie do nieba modlitwa błagalna do Bożego Miłosierdzia, Bożego Serca oraz Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Niech Bóg skłoni nasze serca do prawdziwej pokuty i zachowa od zarazy, głodu, ognia i wojny. Miłosierdzia dla nas i świata całego, prosimy Cię, Panie!

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.