Ogłoszenia duszpasterskie 14.06.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 14-21.06.2020

Jeśli pilnie słuchać będziecie głosu mego i strzec mojego przymierza, będziecie szczególną moją własnością pośród wszystkich narodów, mówi Pan.

Dziś o godz. 11:30 msza św. z udziałem członków FZŚ i RMF.

Przypominamy, że od 7. czerwca zniesiona została ogólna dyspensa od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej mszy św. Biskup Gliwicki udziela dyspensy osobom starszym, chorym i czującym lęk przed zarażeniem. Gorąco zachęcamy wszystkich Parafian do powrotu, by razem na nowo tworzyć wspólnotę Kościoła zgromadzoną wokół Eucharystii.

W kościele obowiązują ogólne środki bezpieczeństwa.

Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w soboty i niedziele o godz. 17:00.

Prywatna modlitwa różańcowa o ustanie epidemii codziennie o godz. 20:30.

W środę o godz. 17:30 msza św. w int. parafialnego zespołu Caritas oraz dzieła, które zespół prowadzi.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po mszy św. o godz. 17:30 poświecimy wianki z kwiatów i ziół. O godz. 20:00-21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – uroczystość patronalna naszego kościoła, klasztoru i parafii. Msze św. w tym dniu o godz. 9:00 i 17:30. Homilie w tym dniu wygłosi i główną mszę św. odprawi o. Alan Brzyski, Minister Prowincjalny. Na godz. 17:30 zapraszamy poczty sztandarowe, Parafian i Gości. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę o godz. 6:30 Godzinki ku czci Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Homilie w tym dniu wygłosi i główną mszę św. odprawi o. Waldemar Polczyk. W tym dniu zbiórka do puszek na witraże.

W czerwcu kancelaria parafialna czynna jest: we wtorek 16:00-17:00, w środę 18:30-19:30, w piątek 8:00-9:00 i 16:00-17:00. Prosimy, by odpowiednio wcześniej rezerwować intencje mszalne i dziękujemy za każdą zamówioną intencję oraz mszę św. gregoriańską.

Polecamy Gościa Niedzielnego i Gazetkę Parafialną.

Bądźmy wdzięczni Bogu za wszelkie Jego dobro, które przejawia się w opiece nad nami, błogosławieństwie i łasce.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.