Ogłoszenia duszpasterskie 28.06.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 28.06-5.07.2020

Błogosławiony lud, który umie się cieszyć Twym imieniem, wywyższa ich Twoja sprawiedliwość.

Dziś kolekta przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. Dziś dzień wyborów Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – biorąc odpowiedzialność za przyszłość naszej Ojczyzny weźmy udział w wyborach.

Zachęcamy Parafian do udziału w Eucharystii w kościele. Nie zaniedbujmy spotkań z Jezusem zwłaszcza w rozpoczynającym się okresie wakacyjnym.

Nabożeństwa czerwcowe do wtorku włącznie o stałych godzinach.

Prywatna modlitwa różańcowa o ustanie epidemii codziennie o godz. 20:30.

W poniedziałek przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, Patronów naszej diecezji. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o Ojcu św. i naszych Pasterzach.

W czwartek – Pierwszy miesiąca – msza św. o godz. 17:30 z homilią. O godz. 20:00-21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. O 20:40 modlitwa różańcowa.

W Piątek – Pierwszy miesiąca – o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. pierwszo piątkowej. O godz. 17:30 msza św. z homilią i nabożeństwem Pierwszego Piątku.

W sobotę – Pierwszą miesiąca – o godz. 6:30 Godzinki ku czci Matki Bożej, o godz. 7:00 msza św. w int. Róż Różańcowych a następnie modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic.

Informujemy, że staraniem Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach i Muzeum w Gliwicach ukazał się książkowy dokument autorstwa Adama Dziuroka i Bogusława Tracza pt. „W obronie krzyża. Protest w Gliwicach w 1960 roku”. W przyszłą niedzielę na mszach św. przed południem gościć będziemy autorów książki oraz będzie okazja do jej nabycia w cenie 30 zł. Dnia 24. czerwca minęła 60. rocznica od tamtych wydarzeń. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

Od 29. czerwca do 31. sierpnia kancelaria parafialna czynna będzie tylko w piątki w godz. 8:00-9:00 i 16:00-17:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.

Dziękujemy za ofiary na witraże. W ubiegłą niedzielę złożono na ten cel 2480 zł.

Polecamy Gościa Niedzielnego i Gazetkę Parafialną.

Święci Apostołowie Piotrze i Pawle, uproście nam cierpliwość w przeciwnościach, gorliwość w modlitwie i wypełnianiu obowiązków, czystość serca, oddanie się woli Bożej i dotrwanie w Jego łasce aż do śmierci.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.