Ogłoszenia duszpasterskie 26.07.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 26.07-2.08.2020

Panie, racz dać Twoim sługom serca pełne rozsądku do rozróżniania dobra od zła.

Dziś wspominamy św. Annę, Matkę Najświętszej Maryi Panny, patronkę babć oraz orędowniczkę miłości i zgody w rodzinach.

Do 31. sierpnia kancelaria parafialna czynna jest tylko w piątki w godz. 8:00-9:00 i 16:00-17:00. W ważnych sprawach kontakt 693 236 691. W tym okresie nie odbywają się nabożeństwa w niedzielę, a nabożeństwo piątkowe łączymy ze mszą św. wieczorną.

Prywatna modlitwa różańcowa o ustanie epidemii codziennie o godz. 20:30.

W poniedziałek imieniny obchodzi i o modlitwę prosi o. Celestyn. Msza św. w jego intencji o godz. 17:30.

W czwartek o godz. 20:00-21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. O 20:40 modlitwa różańcowa.

W sobotę – Pierwszą miesiąca o godz. 6:30 Godzinki ku czci Matki Bożej. O godz. 7:00 msza św. w int. Róż Różańcowych a następnie modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic.

W przyszłą niedzielę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Porcjunkuli. W tym dniu zyskać będzie można odpust zupełny po następującymi warunkami: stan łaski uświęcającej i Komunia św., nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwa w intencjach Ojca św. oraz wykluczenie przywiązania do grzechu. Gdy brak tej dyspozycji odpust będzie cząstkowy.

Dziękujemy za ofiary złożone na witraże. W ubiegłą niedzielę złożono na ten cel 3190 zł. Dziękujemy również za ofiary złożone w innej formie.

Informujemy, że przyjmujemy zapisy do Grupy Białej Gliwickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę do dnia 9. sierpnia. Grupa przejdzie tylko jeden etap od katedry gliwickiej do Kamieńca w czwartek 20. sierpnia. Powrót we własnym zakresie. Koszt pielgrzymki 20 zł.

Polecamy Gościa Niedzielnego i Gazetkę Parafialną w formacie wakacyjnym.

Ja sobie wybrałem za Patronkę, babcię Chrysta Pana, Świętą Annę. Niech się co chce ze mną dzieje w Tobie, święta Anno, mam nadzieję.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.