Ogłoszenia duszpasterskie 2.08.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 2-9.08.2020

Nakłońcie uszu i przyjdźcie do Mnie, posłuchajcie Mnie, a dusza wasza żyć będzie.

Dziś wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Porcjunkuli. Zyskać można odpust zupełny dla siebie lub dla zmarłych. Warunki: stan łaski uświęcającej i Komunia św., nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencjach Ojca św. oraz wykluczenie przywiązania do grzechu. Gdy brak tej dyspozycji odpust będzie cząstkowy.

Do 31. sierpnia kancelaria parafialna czynna jest tylko w piątki w godz. 8:00-9:00 i 16:00-17:00. W ważnych sprawach kontakt 693 236 691. W tym okresie nie odbywają się nabożeństwa w niedzielę, a nabożeństwo piątkowe łączymy ze mszą św. wieczorną.

Prywatna modlitwa różańcowa o ustanie epidemii codziennie o godz. 20:30.

We wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.

W czwartek – Pierwszy miesiąca i święto Przemienienia Pańskiego – msza św. wieczorna z homilią. W tym dniu zaprzysiężony zostanie Prezydent RP Andrzej Duda, pamiętajmy w modlitwie o sprawujących władzę w naszej Ojczyźnie. O godz. 20:00-21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. O 20:40 modlitwa różańcowa.

W piątek – Pierwszy miesiąca – o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. O godz. 17:30 msza św. z homilią i nabożeństwem Pierwszego Piątku.

W sobotę o godz. 6:30 Godzinki ku czci Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę o godz. 11:30 msza św. z udziałem FZŚ i RMF.

Do dnia 9. sierpnia przyjmujemy zapisy do Grupy Białej Gliwickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Grupa przejdzie tylko jeden etap od katedry gliwickiej do Kamieńca w czwartek 20. sierpnia. Powrót we własnym zakresie. Koszt pielgrzymki 20 zł.

Polecamy Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł i Gazetkę Parafialną w formacie wakacyjnym.

Niepokalana Dziewico Maryjo i Królowo Aniołów! Strzeż nasze domy i nasze rodziny. Niech mieszkają w nich święci aniołowie i niech zapanują w nich: miłość, pokój i radość Ducha Świętego.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.