Ogłoszenia duszpasterskie 11.10.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 11-18.10.2020

Oto nasz Bóg, Ten, któremu zaufaliśmy; oto Pan, w którym złożyliśmy naszą ufność; cieszmy się i radujmy z Jego zbawienia!

Dziś obchodzimy XX. Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus – Cały Twój, Maryjo”. Dziękujemy za życie św. Jana Pawła II oraz jego naukę. Módlmy się także za obecnego papieża Franciszka. Odbywa się dziś zbiórka do puszek na żywy pomnik Jana Pawła II Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierająca zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.

Zespół Caritas rozprowadza kremówki papieskie w cenie 5 zł, ze względu na pandemię, pakowane w plastikowe pojemniki po dwie lub cztery sztuki. Rozprowadzane są również znicze Caritas w cenie 3 zł.

Modlitwa różańcowa w październiku codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, w soboty i niedziele o godz. 17:00. Prywatna modlitwa różańcowa o ustanie epidemii codziennie o godz. 20:30.

We wtorek ostatnie w tym roku różańcowe nabożeństwo fatimskie bez procesji z figurą Matki Bożej.

W środę przypada Dzień Nauczyciela nie będzie mszy św. szkolnej ani spotkań dla ministrantów i Marianek.

W czwartek o godz. 20:00-21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.

W piątek przypada uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska i naszej Prowincji zakonnej.

W sobotę o godz. 6:30 Godzinki ku czci Matki Bożej.

Nauka dla narzeczonych w sobotę o godz. 14:00 w kościele – ze względu na nasilającą się pandemię będzie to jedno wydłużone spotkanie. Zapraszamy wszystkich pragnących zawrzeć sakrament małżeństwa w najbliższym czasie.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na witraże.

Pod chórem wyłożone są kartki na wypominki. Modlitwy i msze św. za poleconych zmarłych odbywać się będą od 2. do 8. listopada.

Od tego tygodnia przyjmować będziemy intencje mszalne na 2021 rok. Prosimy o rezerwację terminów jubileuszy i rocznic rodzinnych.

Polecamy Gazetkę Parafialną.

Święty Janie Pawle oręduj za nami u Boga i uproś, by Duch Święty nieustannie odnawiał oblicze naszej Ojczyzny, a serca Polaków kierował ku Bogu.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.