Ogłoszenia duszpasterskie 13.12.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 13-20.12.2020

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie, w każdym położeniu dziękujcie, ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie, to co szlachetne zachowujcie, unikajcie wszelkiego zła.

Dziś o godz. 17:00 Nieszpory Adwentowe. Pod chórem do nabycia są wigilijne świece Caritas, kartki świąteczne oraz opłatki wigilijne – dziękujemy za ofiary złożone przy tej okazji.

Spowiedź św. odbywa się w konfesjonale w prawym przedsionku obok ołtarza. Zachęcamy do wcześniejszego korzystania ze świątecznej spowiedzi.

Do skarbony pod chórem złożyć można ofiarę na choinki i kwiaty do Szopki.

O modlitwie różańcowej o ustanie epidemii, w intencji Kościoła, Ojczyzny oraz o szacunek dla ludzkiego życia przypomina dzwon o godz. 20:00.

Roraty w Adwencie od poniedziałku do soboty o godz. 7:00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Zachęcamy dzieci do robienia dobrych uczynków i zapisywania ich na sercach, z których losujemy figurę Matki Bożej i nagrody. Po mszy św. dzieci otrzymują drobny poczęstunek. Składamy podziękowanie za przyniesione dotychczas słodycze i nagrody. W Adwencie zbieramy grosze, które przeznaczymy na cele charytatywne.

W Adwencie msze św. wieczorne od poniedziałku do czwartku są recytowane.

W czwartek po mszy św. wieczornej do godz. 19:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.

W piątek msza św. wieczorna transmitowana przez TV Imperium.

W sobotę o godz. 6:30 Godzinki ku czci Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na witraże. Po mszy św. o godz. 11:30 przed kościołem doroczne spotkanie świąteczne z poczęstunkiem. Zapraszają Rada Osiedla i Parafia. Zachęcamy wszystkich do przygotowania i wykonania kolędy, które nagrodzimy.

Informujemy, że z racji na obostrzenia w tym roku odbędą się dwie Pasterki o godz. 20:00 i 22:00. Proponujemy osobom starszym i z dziećmi wcześniejszą godzinę, pozostałym Parafianom i Gościom późniejszą godzinę. Wszystkim pozostawiamy wybór i zapraszamy.

Dziękujemy za głosowanie na Budżet Obywatelski. Dzięki oddanym głosom w naszej dzielnicy wykonane zostaną trzy projekty na łączną kwotę 312400 zł.

Polecamy Gazetkę Parafialną.

Niech trwający Adwent będzie dla nas oczekiwaniem na radość świąt Narodzenia Pańskiego, a szczególnie na Jego narodzenie w sercu każdego z nas.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.