Ogłoszenia duszpasterskie 20.12.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 20-27.12.2020

Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego.

Dziś zbiórka do puszek na witraże. Po mszy św. o godz. 11:30 doroczne spotkanie świąteczne – zapraszają Rada Dzielnicy i Parafia. Będzie można wykonać kolędę, a występ nagrodzimy. O godz. 17:00 Nieszpory Adwentowe. Pod chórem do nabycia są ostatnie już wigilijne świece Caritas, kartki świąteczne oraz opłatki wigilijne – dziękujemy za ofiary złożone przy tej okazji.

Spowiedź św. odbywa się w prawym przedsionku obok ołtarza. Zachęcamy do wcześniejszego korzystania ze świątecznej spowiedzi.

Okazja do spowiedzi przed świętami:

od poniedziałku do środy w godz. 6:45-7:30 oraz 17:00-17:45

w czwartek w godz. 6:45-9:00 oraz 14:00-15:00.

Do skarbony pod chórem złożyć można ofiarę na choinki i kwiaty do Szopki.

Roraty od poniedziałku do czwartku włącznie o godz. 7:00. Zapraszamy wszystkich wytrwałych i nowych uczestników. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiarowane słodycze i nagrody. Zbieramy „adwentowe grosze” z przeznaczeniem na cele charytatywne. Do środy msze św. wieczorne recytowane.

W poniedziałek na o godz. 8:00 zapraszamy chętnych do pomocy przy budowie Szopki. Szczególnie zapraszamy nowych młodzieńców i mężczyzn.

W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Adoracja najświętszego Sakramentu od godz. 8:00 do 9:00, w tym czasie spowiedź św. Przypominamy o zachowaniu w tym dniu tradycyjnej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i chrześcijańskiego charakteru wieczerzy wigilijnej.

O godz. 15:00 nabożeństwo rozpoczynające święta Bożego Narodzenia. Na występ przy Szopce zapraszają Dzieci Maryi z rodzicami. Po nabożeństwie życzenia i spotkanie dla ministrantów i Marianek.

Pasterka w tym roku dwa razy: o godz. 20:00 i 22:00. Na wcześniejszą godzinę zapraszamy Parafian i Gości, którzy do tej godziny zakończą wieczerzę wigilijną.

W piątek uroczystość Narodzenia Pańskiego. msze św. w porządku niedzielnym. Msza św. wieczorna transmitowana przez TV Imperium. O godz. 17:00 nieszpory kolędowe.

W sobotę drugi dzień świąt. Msze św. w porządku niedzielnym. Nie będzie nabożeństwa popołudniowego. Zbiórka do puszek na KUL.

W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Modlić się będziemy o wiarę i świętość dla naszych rodzin.

Polecamy Gazetkę Parafialną z życzeniami świątecznymi dla Parafian i Gości oraz z planem kolędowych mszy św. w intencji Parafian.

Prośmy Boga, by łaska miłości i pokoju związana z przyjściem na świat Jego Syna Jezusa, napełniła nasze serca, rodziny i całą Ojczyznę. Niech Bóg nam błogosławi.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.