Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 7.10-14.10.2012

Królowo Różańca świętego – módl się za nami.

Dzisiaj przed kościołem młodzież rozprowadza ciasto – dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na ich wyjazd do Góry św. Anny gdzie odbędzie się Kapituła Młodzieży Franciszkańskiej. Przed kościołem Caritas rozprowadza znicze i prowadzi zbiórkę do puszek na swoje potrzeby. Za zainteresowanie i ofiary składamy Bóg zapłać.

Jeszcze dziś o godz. 16:00 w kościele pierwsza z trzech kolejnych nauk dla narzeczonych w cyklu jesiennym. Kolejny cykl przewidujemy w marcu. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17:00 a w tygodniu o godz. 18:00 – serdecznie zapraszamy.

W środę 10. października godz. 13:00 zapraszam chętnych mężczyzn do rozbiórki podmurówki wokół krzyża na placu kościelnym.

W czwartek 11. października o godz. 17:30 zapraszamy na uroczystą mszę św. inaugurującą Rok Wiary, w czasie której odnowimy przyrzeczenia chrztu św. Prosimy o przyniesienie świec. Po nabożeństwie różańcowym ok. godz. 18:30 spotkanie dla trzeciego roku katechumenatu.

W sobotę 13. października o godz. 6:30 śpiewamy Godzinki o NMP. O godz. 18:00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Prosimy o ogrodowe kwiaty do figury a niewiasty wszystkich stanów zachęcamy do jej niesienia.

W przyszłą niedzielę 14. października o godz. 15:00 msza św. dla FZŚ. Po mszy św. kapituła i wizytacja regionalna. Prosimy o obecność wszystkich członków FZŚ. W tym dniu w związku z obchodami Dnia Papieskiego, przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Składamy serdeczne podziękowania za liczne uczestnictwo Parafian w naszych uroczystościach patronalnych ku czci św. Franciszka. Młodzieży dziękujemy za przygotowanie nabożeństwa Transitus, a wszystkim za ofiarowane za nas modlitwy i złożone nam życzenia.

Trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę do sanktuariów M.B. Gidelskiej i M.B. Częstochowskiej, która odbędzie się 20. października – zapraszamy do uczestnictwa, koszt 35.00 zł.

W dzisiejszym numerze Gazetki Parafialnej o tym dlaczego Matka Boża nazywana jest Różańcową, a w Gościu Niedzielnym – czy polityk może być świętym, czyli o heroicznych cnotach Roberta Schumana oraz o fakcie duchowego odrodzenia w Polsce. Czasopisma do nabycia przed kościołem – gorąco zachęcamy do lektury.

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za modlitwy, ofiary i kwiaty i odwzajemniamy się błogosławieństwem i pamięcią modlitewną. Niech Pan Bóg Was prowadzi po drogach życia.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.