Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 14.10-21.10.2012

Jeśli w przyjściu na świat oraz we wchodzeniu w świat człowiekowi brakuje rodziny,

to jest to zawsze wyłom i brak nad wyraz bolesny, który ciąży na całym życiu.

Dzisiaj obchodzimy XII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Rodziny”. W związku z tym przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. O godz. 15:00 msza św. dla FZŚ a po niej kapituła wyborcza i wizytacja regionalna. O godz. 16:00 druga nauka przedmałżeńska. O godz. 17:00 nabożeństwo różańcowe, w tygodniu o godz. 18:00 – zapraszamy.

Dziękujemy Parafianom za żywe zainteresowanie kiermaszem ciast organizowanym w ubiegłą niedzielę przez naszą młodzież. Za przygotowanie ciast i złożone ofiary dla młodzieży i na cele Caritas, składamy serdeczne Bóg zapłać.

Składamy serdeczne podziękowania Panom pomagającym przy rozbiórce podmurówki wokół krzyża na placu kościelnym, dziękujemy tym bardziej gdyż było ich niewielu.

W ubiegłym tygodniu przeprowadzono konserwację naszych organ.

We wtorek 16. października przypada uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, Patronki Metropolii górnośląskiej i naszej Prowincji zakonnej. Od tego dnia rozpoczynamy przyjmowanie intencji na rok 2013, zapraszamy szczególnie tych, którzy obchodzić będą okrągłe rocznice lub jubileusze rodzinne.

Spotkania dla katechumenów w tym tygodniu: rok drugi w środę 17. października o godz. 18:30, rok trzeci w czwartek 18. października o godz. 18:30.

W czwartek przypada święto św. Łukasza, na msze święte i nabożeństwo różańcowe w tym dniu zapraszamy szczególnie pracowników służby zdrowia, z którymi pragniemy się modlić przez wstawiennictwo ich św. Patrona.

W sobotę o godz. 6:30 śpiewamy Godzinki o NMP.

Na stoliku w kościele wyłożone są kartki na wypominki. Od 1 do 7. listopada o godz. 17:30 odprawiać będziemy Msze św. w intencji wypominek, a o 18:00 nabożeństwa z czytaniem wypominek. Polecajmy w tych dniach naszych zmarłych modlitwie Kościoła i sami módlmy się za nich.

Są jeszcze wolne miejsca na autokarową pielgrzymkę do sanktuariów M.B. Gidelskiej i M.B. Częstochowskiej, która odbędzie się 20. października – zapraszamy, koszt 35.00 zł, wyjazd o godz. 6:00, powrót ok. godz. 19:00.

W dzisiejszym numerze Gazetki Parafialnej o rozpoczętym w czwartek Roku Wiary, a w Gościu Niedzielnym – o nasilającej się w Europie agresji wobec chrześcijan. Czasopisma do nabycia przed kościołem – zachęcamy do lektury.

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za modlitwy, złożone ofiary i ofiarowane kwiaty. Wszystkim życzymy wielu łask Bożych w rozpoczynającym się tygodniu.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.