Modlitwy za zmarłych

Miesiąc listopad rozpoczyna się od radosnej uroczystości Wszystkich Świętych, w której czcimy wszystkich zbawionych i tryumfujących z Bogiem w niebie. Wiara podpowiada nam, iż do nich należy wielu spośród naszych bliskich, krewnych czy znajomych. Tradycyjnie już w tym dniu nawiedzamy ich groby i modlimy się prosząc o ich o wstawiennictwo u Boga za nami. W godzinach popołudniowych zgromadziliśmy się w kościele Chrystusa Króla, gdzie odbyły się uroczyste nieszpory, a następnie procesja na Cmentarz Lipowy z modlitwą za zmarłych.

Drugiego listopada, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w gronie Parafian, zebraliśmy się na Cmentarzu Hutniczym przy ul. Robotniczej, by w nabożeństwie Drogi Krzyżowej polecać naszych bliskich zmarłych, wypraszając łaskę zbawienie dla tych, którzy cierpią w czyśćcu. Modlitwa objęliśmy przede wszystkim, tych spośród Parafian, których Bóg odwołał z tego świata w ciągu minionego roku, a także poleconych w tegorocznych wypominkach oraz wszystkich wiernych zmarłych.

W nabożeństwie, które rozpoczęło się o godz. 19:00 uczestniczyła ponad stu osobowa reprezentacja Parafian: starszych, młodzieży i dzieci. Byli obecni również franciszkanie, siostry służebniczki oraz przedstawiciele stowarzyszenia „Gliwickie Metamorfozy”, które zajmuje się odbudową i konserwacją tej pełnej uroku i osobliwości dwustuletniej już nekropolii. Modlitwie sprzyjała piękna księżycowo-jesienna aura…

Modlitwa przy grobach

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.