Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 9.12-16.12.2012

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi… (bł. Jan Paweł II).

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel. Dziś oraz następną niedzielę zapraszamy na kiermasz adwentowy przygotowany przez młodzież franciszkańską i Zespół Caritas. Do nabycia między innymi stroiki, świece świąteczne, pierniki oraz opłatki wigilijne – zapraszamy i dziękujemy za zainteresowanie.

Dziś o godz. 15:00 msza św. dla członków FZŚ oraz sympatyków a następnie spotkanie opłatkowe, na które zaproszeni są Róże Różańcowe oraz Młodzież Franciszkańska. O godz. 17:00 Adwentowe Nieszpory Niedzielne. Nabożeństwa w tym tygodniu: wtorek o godz. 18:00 ku czci św. Antoniego, piątek o godz. 18:00 do NSPJ, sobota po mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

Od poniedziałku do soboty na godz. 6:30 dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na „Roraty”. To piękna tradycja adwentowego czuwania i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Po mszy św. od poniedziałku do piątku dzieciom szkolnym proponujemy śniadania adwentowe. W adwencie nie ma czwartkowych mszy św. szkolnych.

Obowiązkowe spotkania dla katechumenów w tym tygodniu: trzeci rok w czwartek 13 grudnia o godz. 18:30.

Spotkania grup dziecięco-młodzieżowych: Młodzież franciszkańska w piątek o godz. 18:30, Marianki w sobotę o godz. 10:00, Ministranci w sobotę o godz. 11:00. Na spotkania zapraszamy dzieci i młodzież pragnących włączyć się w te grupy.

Zachęcamy do spowiedzi świątecznej w dniach poprzedzających święta. Spowiedź św. w czasie każdej mszy św. i nabożeństw.

W dzisiejszym numerze Gazetki Parafialnej o tradycji świątecznego obdarowywania prezentami. Zachęcamy do lektury wraz z Gościem Niedzielnym.

Parafianom i Gościom dziękujemy za modlitwy, ofiary i kwiaty a wszystkim życzymy adwentu pełnego oczekiwania na spotkanie z przychodzącym Panem.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.