Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 16.12-23.12.2012

Przygotować się na narodziny Księcia Pokoju oznacza obudzić w sobie nadzieję na pokój. Przede wszystkim pokój w sercach, który buduje się zapominając urazy i uwalniając się od mściwości i wszelkiego rodzaju egoizmu.

(bł. Jan Paweł II).

Dziś już trzecia Niedziela Adwentu. Przed kościołem druga część kiermaszu adwentowego przygotowanego przez młodzież franciszkańską i Caritas parafii. Do nabycia stroiki i świece świąteczne, pierniki oraz opłatki wigilijne – zapraszamy.

O godz. 17:00 Adwentowe Nieszpory Niedzielne. Nabożeństwa w tym tygodniu: wtorek o godz. 18:00 do św. Antoniego, piątek o godz. 18:00 ku czci NSPJ, sobota po Roratach śpiewamy Godzinki o NMP a po mszy św. wieczornej nabożeństwo do NMP.

Od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 Roraty. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Od poniedziałku do piątku po mszy św. śniadania adwentowe. W adwencie nie ma czwartkowych mszy św. szkolnych.

Od środy do piątku budować będziemy stajenkę betlejemską. Chętnych do pomocy zapraszamy w środę o godz. 18:00 a w czwartek i piątek o godz. 9:00.

W tym tygodniu ostatnie już w tym roku kalendarzowym spotkania dla katechumenów: pierwszy rok w poniedziałek o godz. 18:30, drugi rok w środę o godz. 18:30, trzeci rok w czwartek o godz. 18:30 – przypominamy o obowiązkowej obecności.

Zachęcamy do spowiedzi przedświątecznej. Okazja podczas mszy św. i nabożeństw. Od czwartku do soboty spowiedź św. w godzinach od 6:30 do 7:30 oraz od 17:00 do 18:30.

Przedświąteczne spotkania grup dziecięco-młodzieżowych: Młodzież franciszkańska w piątek o godz. 18:30, Marianki i Ministranci wspólne spotkanie w sobotę o godz. 13:00.

W sobotę 22 grudnia od godz. 8:00 przedświąteczne odwiedziny chorych. Nowych chorych prosimy zgłaszać w kancelarii lub przy furcie klasztornej. O godz. 17:00 nauka dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem chrztu św.

Ofiary ze skarbony przeznaczone są na choinki i kwiaty do stajenki betlejemskiej.

Komisariat policji w Gliwicach ostrzega zwłaszcza osoby starsze przed wyłudzeniami pieniędzy nasilającymi się w okresie przedświątecznym. Oszuści działają metodą na tzw. wnuczka lub pracownika różnych instytucji. Uprasza się o zachowanie środków ostrożności.

W dzisiejszym numerze Gazetki Parafialnej o tradycjach świątecznych. Zachęcamy do lektury wraz z Gościem Niedzielnym.

Parafianom i Gościom dziękujemy za modlitwy i ofiary oraz życzymy owocnego przeżycia ostatniego tygodnia adwentu i przygotowania do świąt poprzez sakrament spowiedzi.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.