Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 30.12.2012-6.1.2013

Miejcie odwagę żyć dla Miłości, Bóg jest Miłością.

(bł. Jan Paweł II).

Jeszcze dziś na godz. 17:00 zapraszamy na Nieszpory kolędowe. Nabożeństwa w tym tygodniu: czwartek o godz. 20:00 Godzina Święta, piątek o godz. 18:00 ku czci NSPJ, sobota o godz. 6:30 śpiewamy Godzinki o NMP, po mszy św. wieczornej nabożeństwo do NMP.

Jutro ostatni dzień roku. Na godz. 17:00 zapraszamy na mszę św. dziękczynną połączoną z nabożeństwem przebłagalnym. Pragniemy dziękować Bogu za otrzymane łaski w kończącym się roku.

We wtorek rozpoczynamy Nowy Rok Pański. Jest to także uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Od tego dnia obowiązywać będzie nowy porządek mszy św. niedzielnych, które odprawiać będziemy w naszym kościele o godz.: 8:00, 10:00 z udziałem dzieci, 11:30 oraz 17:30. Nie będzie zatem mszy św. o godz. 7:00 i 8:30. Zastąpi je msza św. o godz. 8:00. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na parafialne cele inwestycyjne.

Od środy 2. stycznia w naszej parafii rozpoczyna się wizyta duszpasterska, która trwać będzie do środy 16. stycznia. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie oraz podany w Gazetce Parafialnej. Tam także wszelkie informacje na temat odwiedzin kolędowych. Gazetka wraz z Gościem Niedzielnym do nabycia przed kościołem.

Plan kolędy do najbliższej niedzieli jest następujący:

2.1.2013 środa ulice: Paulińska, Św. Cecylii;

3.1.2013 czwartek ulice: W. Pola, Robotnicza;

4.1.2013 piątek ulice: J. Baildona, Odlewników, Szczepanowskiego, Olszynki;

5.1.2013 sobota ulice: H. Modrzejewskiej, Królewskiej Tamy, Sportowa 22;

6.1.2013 niedziela ulice: Sportowa 1-9, Bł. Czesława 1-37 nieparzyste oraz 12-26 parzyste

W okresie trwania kolędy kancelaria parafialna czynna będzie w piątki w godz. 8:00-9:00.

W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W przyszłą niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego-Trzech Króli. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Misje. W tym dniu w Gliwicach odbędzie się Orszak Trzech Króli, do którego zaproszeni są wszyscy mieszkańcy. Orszak wyruszy o godz. 15:00 z trzech miejsc jednocześnie i zmierzać będzie w kierunku Rynku. Każdy nurt charakteryzować się będzie odrębnym kolorem. Mieszkańcy naszej dzielnicy zgromadzą się przy dworcu PKP z akcentami w kolorze niebieskim. Zapraszamy naszych parafian do tej formy świętowania.

Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w niedzielę 27. stycznia o godz. 18:30.

Naszym Parafianom i Gościom dziękujemy za życzenia świąteczne, modlitwy i ofiary oraz życzymy radości w kończącym się roku i błogosławionego rozpoczęcia Nowego Roku.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.