Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 13-20.10.2013

W dialogu trzeba jasno mówić kim ja jestem, kim ja chcę być i kim chcę pozostać. Dialog nie może być łatwy, gdy prowadzi się go ze stanowiska diametralnie przeciwnych założeń światopoglądowych, ale musi być możliwy i skuteczny, jeśli domaga się tego dobro człowieka, dobro narodu i wreszcie dobro ludzkości (bł. Jan Paweł II).

Dziś przypada XIII Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II papież dialogu. Dziękujemy za dar bł. Jana Pawła II, przypominamy sobie jego naukę i modlimy się o Jego kanonizację. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera dzieci i młodzież z ubogich rodzin. Z racji trzynastego dnia miesiąca, na godz. 16:30 zapraszamy na różańcowe nabożeństwo fatimskie – ostatnie w tym roku – podczas którego w łączności z papieżem Franciszkiem odnowimy akt zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi.

W poniedziałek przypada Dzień Edukacji Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o nauczycielach, wychowawcach i katechetach.

We wtorek rozpoczynamy zapisy intencji na 2014 rok. Zapraszamy wszystkich, którym przypadną jubileusze rodzinne i szczególne rocznice.

W środę przypada uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, patronki Śląska i naszej Prowincji Zakonnej. W tym dniu imieniny obchodzi i o modlitwę prosi bp. Gerard Kusz. Po nabożeństwie różańcowym spotkanie katechumenów drugiego roku.

W czwartek po nabożeństwie różańcowym spotkanie katechumenów trzeciego roku.

W piątek – o godz. 17:30 msza św. szkolna, na którą zapraszamy wszystkie dzieci szkolne i młodzież gimnazjalną. Modlitwą różańcową ogarniemy pracowników służby zdrowia z racji święta ich patrona św. Łuksza.

W sobotę o godz. 6:30 Godzinki ku czci Matki Bożej. O godz. 10:00 spotkanie dla starszej grupy Dzieci Maryi, a o godz. 11:00 dla ministrantów. O godz. 17:00 nauka dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem chrztu św. W tym dniu w godz. 13:00-17:00 SP nr 36 przy ul. Robotniczej 6 zaprasza na Festyn Rodzinny z licznymi atrakcjami. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie.

W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Kolekta przeznaczona będzie na misje.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od pn do pt o godz. 18:00, w sb i nd o godz. 17:00.

Kancelaria w tym tygodniu czynna według planu.

Wypominki można składać w kancelarii i zakrystii. Modlitwy i msze św. za poleconych zmarłych odbywać się będą od 2-8. listopada.

Informujemy, że do nabycia będą kartki świąteczne z naszą stajenką betlejemską.

Przed kościołem do nabycia Gazetka parafialna i Gość Niedzielny, w którym wiele o przesłaniu fatimskim oraz o bł. Janie Pawle II – zachęcamy do lektury.

Parafianom i Gościom dziękujemy za modlitwy, ofiary i kwiaty oraz życzymy licznych łask z wytrwałej modlitwy różańcowej.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.