Ogłoszenia duszpasterskie

 Ogłoszenia duszpasterskie 20-27.4.2014

Zmartwychwstał Chrystus Król, zakrólował nasz Bóg, śmiercią zwyciężył śmierć, życie nam dał na wieki.

Dziś niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 17:00 Nieszpory wielkanocne i zakończenie Świętego Triduum Paschalnego.

Wyrażamy podziękowanie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i uroczystego przeżywania świętego Triduum Paschalnego. Niech Chrystus Zmartwychwstały wynagrodzi trud i poświęcenie.

W poniedziałek wielkanocny msze święte jak w każdą niedzielę. Kolekta przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Nie będzie nabożeństwa popołudniowego.

We wtorek wielkanocny o godz. 18:00 nabożeństwo do św. Antoniego.

W środę imieniny obchodzi i o modlitwę prosi o. Idzi, gwardian klasztoru. Msza św. w jego intencji odbędzie się o godz. 7:00. Liturgiczny obchód św. Wojciecha, Patrona Polski z racji na Oktawę Wielkanocy przeniesiony jest na poniedziałek 28. kwietnia.

W piątek o godz. 3:00 wyruszą pielgrzymi do Rzymu, gdzie uczestniczyć będą w kanonizacji bł. Jana Pawła II. Prosimy o punktualne przybycie najpóźniej do godz. 2:30. Z racji na przypadające w tym dniu święto św. Marka o godz. 18:00 nabożeństwo błagalne z procesją do krzyża i z prośbą o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.

W sobotę nie odbędą się spotkania dla ministrantów i Marianek. O godz. 17:00 ostatnie nabożeństwo nowenny przed kanonizacją bł. Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę Miłosierdzia Bożego przypada kanonizacja dwóch papieży: bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII. Na godz. 10:00 zapraszamy do naszego kościoła na transmisję mszy św. kanonizacyjnej z Rzymu. W związku z tym nastąpi zmiana godzin mszy św. w naszym kościele, które wyjątkowo odprawione będą o godz.: 8:00, 9:00, bezpośrednio po zakończeniu transmisji kanonizacji oraz o 17:30. O godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne za dar św. Jana Pawła II z koronką do Bożego Miłosierdzia i hymnem Te Deum. W tym dniu nie będzie nieszporów niedzielnych o godz. 17:00. Przed kościołem rozprowadzać będziemy papieskie kremówki oraz odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby Caritas z racji rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia.

Kancelaria w tym tygodniu czynna będzie tylko w piątek w stałych godzinach.

Dnia 10. maja odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Trzebnicy – koszt 45.00 zł, zapisy w zakrystii lub kancelarii.

Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego i Gazetki Parafialnej z życzeniami od duszpasterzy.

Parafianom i Gościom dziękujemy za modlitwy i wszelkie ofiary oraz życzmy błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.