Chrystus Zmartwychwstał! Życzenia wielkanocne

beznazwyWy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. Chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał (Mt 28,5-6).

Kochani Parafianie i Drodzy Goście naszego franciszkańskiego kościoła

Zachęceni słowami Anioła, po raz kolejny podążamy, by z wiarą oglądać pusty grób Pana Jezusa. Może nas zniechęcać owa powtarzalność. Możemy pytać się czy jest konieczność, czy warto… Jednak życie ludzkie składa się z tego, co wciąż powraca, co się powtarza. Niektóre z takich sytuacji powtarzających się, umacniają nas, niektóre jednak podcinają i osłabiają, a nawet powalają z nóg. Każdy z nas przeżywa przecież różnego rodzaju powody do radości, ale również doświadczamy licznych momentów, które są przyczyną naszych smutków, trosk, cierpień, zawodów, zniechęcenia czy osłabienia duchowego.

Potrzeba zatem owego doświadczenia pustego grobu Chrystusa, które wlewa w serca niewypowiedzianą radość, a jednocześnie dodaje siły, że nie wszystko kończy się na cierpieniu, na krzyżu, na grobie wypełnionym obecnością umarłego ciała. Potrzeba zatem byśmy po raz kolejny doświadczyli Bożej radości słysząc te pełne nadziei słowa: Nie ma Go tu! Zmartwychwstał!

Drodzy moi, żyjemy w burzliwych czasach naznaczonych niepokojami, groźbą konfliktów zbrojnych. W wielu naszych rodzinach tyle niezrozumienia, krzywdy, zła, niepokoju. W każdym z nas jest pewien obszar, który potrzebuje owej nadziei, pokoju i radości, których źródłem jest ON, pogrzebany, a Który zmartwychwstał. Niech nadobficie staną się one udziałem każdej i każdego z nas. Życzymy Wam błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie powstał! Alleluja!
Proboszcz oraz Duszpasterze

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.