Ogłoszenia duszpasterskie 1.12.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 1-8.12.2018

Chodźcie, wstąpmy na górę Pana, do świątyni Boga Jakuba! Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego ścieżkami.

Dziś rozpoczynamy Adwent. Pod chórem do nabycia jest prasa tygodniowa i opłatki wigilijne. Zespół Caritas rozprowadza świece Caritas i karty świąteczne, także z naszą stajenką. O godz. 17:00 Nieszpory Adwentowe.

Roraty w naszym kościele odbywać się będą od poniedziałku do soboty o godz. 6:30. Tematem będzie życie i działalność Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Po Roratach od poniedziałku do piątku zapraszamy na śniadania adwentowe. Zwracamy się z prośbą o produkty dla dzieci: dżemy, nutellę, mleko i dziękujemy za już ofiarowane.

W poniedziałek o godz. 18:00 spotkanie Bractwa Pisma Świętego.

We wtorek o godz. 18:00 formacyjne spotkanie dla członków FZŚ.

W środę przypada wspomnienie św. Barbary. Msza św. w intencji górników i ich rodzin oraz za zmarłych górników o godzinie 9:00. O godz. 16:00 spotkanie dla ministrantów i Dzieci Maryi.

W czwartek – Pierwszy miesiąca – msza św. wieczorna z homilią i Komunią św. pod dwiema Postaciami. Po mszy św. do godz. 19:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. O godz. 19:00 spotkanie RMF i młodzieży.

W piątek – Pierwszy miesiąca – o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Msza św. wieczorna z homilią, intencją zbiorową i nabożeństwem pierwszego piątku.

W sobotę – Pierwszą miesiąca – o godz. 6:30 msza św. w intencji Róż Różańcowych, a następnie modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic różańca św. Wciąż zachęcamy nowych chętnych do wspólnoty Żywego Różańca i Różańca Rodziców za Dzieci.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas mszy św. o godz. 10:00 Dzieci Maryi odnowią swoje przyrzeczenia. Po mszy św. o godz. 11:30 Godzina Łaski – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 13:00. O godz. 17:30 msza św. z udziałem wspólnoty franciszkanów świeckich a następnie spotkanie świąteczne dla FZŚ i RMF.

W kancelarii lub zakrystii zgłosić można chorych do jednorazowego, świątecznego przyjęcia sakramentów świętych, które udzielać będziemy podczas grudniowych odwiedzin w sobotę 14. grudnia.

Do skarbony pod chórem złożyć można ofiarę na choinki i kwiaty do Szopki.

Niech błogosławieństwo Boże nam pomaga, abyśmy czyniąc dobro byli godni wyjść na spotkanie przychodzącego Pana.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.