Życzenia na Narodzenie Pańskie 2019

Życzenia na Narodzenie Pańskie i Nowy 2020 Rok Pański

g-0671Kochani Parafianie i Drodzy Goście.

Dobiega końca Adwent – Radosny czas oczekiwania na przyjście Pana. W tym roku, zwłaszcza podczas Rorat, towarzyszy nam Sługa Boży Stefan kardynał Wyszyński, Prymas Tysiąclecia. Na nowo odżyła w nas długa historia jego życia. Niektórym jest ona bliska i znana, dla najmłodszych to część „dawnej” historii Kościoła w naszej Ojczyźnie. W wielu wspomnianych epizodach mogliśmy doświadczyć, że powtarza się ona i dziś. Prośmy Sługę Bożego, niebawem błogosławionego Stefana Wyszyńskiego, by wypraszał u Boga przez orędownictwo Maryi zachowanie wiary w Narodzie.

Radujemy się czasem, który za nami. Po raz kolejny mogliśmy doświadczyć ożywienia życia religijnego. Aktywności i zaangażowania podczas Rorat, zarówno młodych jak i starszych, Parafian i naszych Gości. Mogliśmy po raz kolejny okazać sobie życzliwość i dobro wspierając akcje duszpasterskie, śniadania adwentowe, czy nagrody dla dzieci. Był to czas dobrych uczynków, których dowodem są liczne i kolorowe serca wykonane przez dzieci. Za to wszystko niech Pan Bóg będzie błogosławiony.

Niebawem spotkamy Pana w małym Dziecięciu złożonym w żłóbku na sianie. W kościele po raz kolejny pojawi się Stajenka Betlejemska. W tym roku będzie nieco inna. Kościół zaleca nam adorację Jezusa obecnego w Eucharystii. W niej dana nam jest „Wielka tajemnica wiary, abyśmy uwierzyli w Tego, którego Bóg posłał”. Patrząc zatem na figuralne przedstawienie tajemnicy Bożego Narodzenia, patrzmy jednocześnie na Eucharystię – Białą Hostię, w prostocie której Bóg rodzi się dla mnie i dla Ciebie każdego dnia.

Radujmy się z obecności Pana pośród nas. Niech tajemnica Bożego Narodzenia trwa w nas, w naszych rodzinach, ilekroć zapraszamy Boga w darze Komunii Świętej, czy we Mszy św. Jedynie Jego bliskość i obecność w sercu zapewnia trwały pokój i dobro zaspokajające wszelkie pragnienia.

Radosnych Świąt i Błogosławionego Nowego Roku życzą Franciszkanie.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.